Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

13 sty 2015 - 17:51:25
Byłem, ale kilka lat temu z "lokalsem" wiec podpowiem co pamiętam i jak to wyglądało subiektywnie.
Wspinanie bardzo fajne, lite, od dróg skałkowych po kilku (chyba max 10) wyciągowe. Wybór trudności szeroki, rejon dość spory. My skupiliśmy się na drogach średniej długości - kilka wyciągów (głównie z powodu ich łatwej dostępności) i trudności 6a do 6c. Z wycenami należy mieć tolerancję jednego stopnia. Ściany mniejsze (właśnie kilku wyciągowe) sa w odległości od kilku do kilkudziesięciu minut od drogi/wsi. Tzw. Duża ściana (czy wielka ściana) to podejścia ponad godzinę. Ogólnie jest to rejon bez wielkich podejść, i nie ma charakteru górskiego. Coś pi razy drzwi jak Colodri w Arco.
Spanie na dziko NIE polecane. Zakazu (wtedy) nie było - ale Zdarzają się kradzieże. Może się to zmieniło. Spaliśmy na "agroturystyce" we wsi pod samymi skałami - wtedy było to tanio i bardzo porządnie. Kultura, czysto, socjal. Do najbliższej ściany to ze 200 metrów było :).

Samo wspinania bardzo fajne, bardzo dobrze ten wyjazd wspominam. Fakt, byłem z kolega który się tam wspinał kilka lat w młodości - znał rejon. Nawspinałem sie, ale się nie nabałem i nie nakurwiłem. Wspinanie z tych przyjemnych.

Dojazd - nasz wariant - Samolot do Sofii/poosiąga do Vratsy i potem chyba taksówka (bo wory ciężkie). Ale to parę (mniejsze) kilometrów, można z buta dla chętnych. Potem chodziliśmy piechotą po południu do Vratsy na "syr po vraczeńsku" i wino i wracaliśmy tez piechotą.

Subiektywnie polecam rejon. Sa oczywiście większe i lepsze rejony w europie, ale jeżeli Arco, Osp czy El CHorro już Cie się "znudziło" ;) to warto pojechać.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Bułgaria - Vratsa, warto?

Habibek 23 gru 2014 - 21:39:27

Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

Birbag 24 gru 2014 - 11:30:49

Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

Habibek 24 gru 2014 - 15:33:19

Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

notonic 24 gru 2014 - 23:10:54

Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

ROCKDUDE 26 gru 2014 - 22:27:20

Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

Habibek 28 gru 2014 - 13:14:09

Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

git 27 gru 2014 - 15:55:11

» Re: Bułgaria - Vratsa, warto?

Arki 13 sty 2015 - 17:51:25



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty