Opis przejscia przez Jedrzeja

27 wrz 2012 - 20:13:12
jestem Jedrzej jak cos.
Pisze zeby odpowiedziec na zarzuty. 7 lat temu wyslalem info z przejscia nielogicznej kombinacji z kupa ogranicznikow i to byl blad , zaluje tego,pisalem o tym wczesniej! Postanowilem nie powtarzac tego w przyszlosci.
Przyjezdzajac do Nory myslalem ze nie ma tam ogranicznikow, tym bardziej w suficie, mylilem sie.
Patentujac Disturbie bylo tam kupe zagadek. Trawers dojsciowy mial miec 8a, a ja go odczulem jako 7c. Potem Rambo urwal chwyt co podnioslo go o pol lub cwierc stopnia. Po trawersie jest kontrowersyjny rest na klamie od Szatanskich , mozna oczywisci wisiec na rekach z nogami na tarcie, co napewno podnosi wycene tylko po co? Ja trzymajac klamy klinowalem kolano, zauwazylem ze to nie wiele zmienia bo czym dluzej stalem tym gorsze proby byly optymalnie bylo kolo 10 sek.stac, dalej Szatanskie, pierwsza czesc robie klasycznie poza klapsem nr 2 bo ja wpierw wyprzedzam lewym kolanem, potem robie ruch. Kluczowa sekwencje robilem treningowo klasycznie z krawadka rowniez, ale stracilem motywacje do przejscia tak calosci gdy odkrylem mozliwosc dalekigo staniecia na stopnie od Twardowskiego (7a+) i pol wagi- bardzo gimnastyczny patent, obciazajacy miesnie grzbietu i kregoslup, a potem zmiany klinow kolana z lewego na prawy i rak w podchwycie. Ten patent nie jest rekreacyjny, widzialem 2 osoby ktore wolaly robic klasycznie przez listwe, z haczeniem piety. Robiac bald w ten sposob miesci sie on w przedziale 8a lub 7c+/8a. Czyli suma 7c+ restu na klamie i 8a nie daje 8b. Trzeba byc obiektywnym Disturbia jako problem bez ogr na stopnie to max 8a+fb.
Najlepszy numer jest taki ze wszyscy goscie robiac Szatanskie wypieraja sie z rampy( zaciecia z lewej) badz przy ruchu nr 1 badz nr 1 i 2 a potem nie.Czemu tak wybiorczo trzymac sie ogranicznikow albo z wyporem albo bez. Dlaczego tak jest, moj patent w kluczowym cruxie nie narzuca sie , rampa jest bardzo daleko, jest to mocno gimnastyczna akcja i podejrzewam ze ten patent mi przypasowal."Zyczliwym" kolega co bredza cos o 6c+ proponuje sprobowac tego patentu.Widac na filmiku jak plaskie podchwyty pracuja w dachu ( widoczny wyjazd reki) . Dalej jestesmy w dachu tak czy siak.
Disturbie Ext potraktowalem jak problem- droge ,szedlem po tych samych chwytach, ale ograniczniki na stopnie w dachu to juz przegiecie. Nawet autor krytykowal ograniczniki i to na chwyty na Pochylcu, mowil ze mozna tam zrobic 9b bez zadnej wartosci, ze to tylko u nas widzial.
Co do wyjsciowego Egzekutora to wypory z lewej o rampe niewiele zmieniaja. Robilem tak i tak, mojemu koledze w niektorych miejscach nie pasowalo to a mi tak, jest ona na tyle daleko ze to dalej jest dach, sprobojcie!Widzialem wspinaczy woleli bez stawania. Po co ograniczac naturalny problem. To roznica cwierc stopnia max, tym bardziej ze przed egzekutorem jest nhr energetyczny: albo na klinach kolan z rampa albo na haczeniach palcow bez wyporow.
Czyli mamy Disturbia Ext.(droga bez ogr) Disturbia 8a+ fb plus Nhr energetyczny gdzie po wyjsciu po kilku ruchach czlowiek jest zmeczony plus Egzekutor 7b/b+fb = wg mnie linowe VI.7/7+ lubVI.7+.
Przeciez mozna powtorzyc i zweryfikowac a nie obrazac innych i to jeszcze anonimowo. To przykre!
Ja nikogo nie obrazalem. Jest tez wersja z ogranicznikami bez restu po trawersie i bez wyporow , autor dal 8c+ linowe to cyfra wyzsza. Ja robilem po obrywie ale bez ogr. na stopnie dalem mniej :VI.7/7+ lub VI.7+ pozdrawiam zyczliwych wspinaczy!! Jedrzej
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Bez ograniczników bardziej naturalnie

Less-R 27 wrz 2012 - 13:27:30

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

mihu 27 wrz 2012 - 14:02:44

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

niekrasz 27 wrz 2012 - 14:34:40

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

szogun 27 wrz 2012 - 15:35:18

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

niekrasz 27 wrz 2012 - 15:57:49

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

p.rambo 27 wrz 2012 - 16:43:19

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

Apache 27 wrz 2012 - 17:13:19

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

jodlosz 27 wrz 2012 - 17:28:11

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

Apache 27 wrz 2012 - 17:38:59

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

Sziszecki 27 wrz 2012 - 18:12:01

» Opis przejscia przez Jedrzeja

lennox 27 wrz 2012 - 20:13:12

Re: Opis przejscia przez Jedrzeja

Less-R 27 wrz 2012 - 21:05:42

Re: Opis przejscia przez Jedrzeja

Apache 27 wrz 2012 - 21:58:24

Re: Opis przejscia przez Jedrzeja

lennox 27 wrz 2012 - 23:28:30

Re: Opis przejscia przez Jedrzeja

Apache 28 wrz 2012 - 08:23:18

Re: Opis przejscia przez Jedrzeja

rasta 28 wrz 2012 - 16:45:21

Re: Opis przejscia przez Jedrzeja

FreusM 30 wrz 2012 - 20:04:57

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

Micaj 01 paź 2012 - 13:20:28

Re: Bez ograniczników bardziej naturalnie

dziober 02 paź 2012 - 01:47:51



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty