Może była szansa ...

24 sty 2021 - 13:08:08
Fragment wywiadu z A.Bieleckim z 15.12 dla wp.: (jeszcze przed wejściem Szerpów z 16.12)

"Mimo że jako Polacy nie pojechaliśmy w tym sezonie, to miałem propozycję dołączenia do tegorocznych wypraw, które chcą jako pierwsze wejść zimą na szczyt, ale jednak się nie zdecydowałem.

Dlaczego?

Dla mnie jest ważne, aby wejść tam bez tlenu. Poza tym wyprawa musi się składać z mocnych himalaistów, którym ufam. Musi też spiąć się wszystko idealnie organizacyjnie. Sukces wyprawy w góry wysokie to zawsze pochodna wielu czynników. Nie miałem przekonania, że tegoroczne wyprawy mi to gwarantują".

Wygląda więc to na błąd. Może gdyby A.B go nie popełnił i dołączył do którejś z wypraw, to mielibyśmy w tym roku Polaka na K2 zimą. O ile bowiem próby W.Kowalewskiego i M. Gorzkowskiej można by potraktować poważnie tylko przy jakimś niesamowitym zbiegu okoliczności (o co na K2 w zimie raczej trudno), to A.B. w składzie mocnej ekipy, na pewno miałby szanse. Czy przeważyła lojalność wobec PHZ, nie wiem. Ale trochę szkoda, takie moje zdanie przynajmniej ...
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Może była szansa ...

Rosenkranz 24 sty 2021 - 13:08:08

Re: Może była szansa ...

FunThomas 25 sty 2021 - 15:07:04

Re: Może była szansa ...

Rosenkranz 25 sty 2021 - 15:38:29

Re: Może była szansa ...

rysa 25 sty 2021 - 15:59:16



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować