Czy na pewno to juz zalecenia EAWS?

tjn
21 sty 2016 - 10:15:14
Wojtku - mam pytanie o zrodlo na podstawie ktorego napisales ten tekst...

Pytam bo z ramienia IMGW bierzemy udzial (choc ostatnio niestety mniej aktywnie) w pracach EAWS - swoja droga warto o tym napisac bo zarowno my ( w Polsce koledzy z TOPR, GOPR i IMGW) jak i Slowacy czy Czesi jestesmy w EAWS dluzej niz koledzy z Rumunii (od ponad 10 lat) choc faktycznie na ostatnim lipcowym spotkaniu EAWS w Rzymie byli ze naszej czesci Europy tylko oni (kwestia finansow oczywiscie :-(... )

Natomiast jestesmy w kontakcie mailowym i nie dalej jak przed Swietami dostalem informacje ze wspomnianie przez Ciebie piktogramy ( a wlasciwie szerzej opisy typowych sytuacji lawinowych - tzw wzorcow zagrozenia) to dopiero propozycja grupy roboczej do zaakceptowania na nastepnym spotkaniu EAWS w Monachium za rok... Zreszta poza tymi piktogramami (uzywanymi przez sluzbe lawinowa w Tyrolu) sa rozwazane zupelnie inne propozycje wloskie wiec chyba za wczesnie pisac ze sa to juz zalecenia EAWS..

Faktycznie te piktogramy pojawily sie na stronie EAWS (www.avalanches.org) ale to chyba troche wyjscie "przed orkiestre" kolegow z Tyrolu ktorzy ta strona zarzadzaja...

W kazdym razie - napisalem maila do kolegow z EAWS z prosba o wyjasnienie sytuacji, natomiast info o zrodlach na podstawie ktorego to napisales troche by mi pomoglo...

pozdrawiam
Tomek Nodzynski

Edit - nie wiem dlaczego nie dowiazalo sie to do tekstu ktory komentuje - chodzi oczywiscie o :
[wspinanie.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-21 10:16 przez tjn.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Czy na pewno to juz zalecenia EAWS?

tjn 21 sty 2016 - 10:15:14

Re: Czy na pewno to juz zalecenia EAWS?

Admin 21 sty 2016 - 11:09:02

Re: Czy na pewno to juz zalecenia EAWS?

tjn 21 sty 2016 - 12:20:52



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty