Jeszcze raz o nazewnictwie masywu Zabiego Mnicha...

tjn
16 wrz 2015 - 17:12:33
Na poczatek gratulacje i podziekowania za kolejne topa (topy? :-) - mam nadzieje ze kiedys w koncu :-) ukaza sie one w obiecywanym jednym przewodniku .... Ale oczywiscie nie moglem sobie przy okazji odpuscic powrotu do mojego ulubionego tematu :-) czyli nazewnictwa okolic Zabiego Mnicha a wlasciwie balaganu jaki w tym temacie tam panuje...

I sorry Grzegorzu ale z calym (olbrzymim) szacunkiem dla Twojej pracy obawiam sie ze Twoje opracowanie tego balaganu chyba do konca nie uporzadkowalo ...

Nie mialem jeszcze plakatu w reku (zanabede go jak tylko wroce z Hali) ale juz na podstawie tekstu i zdjec z Twojego opisu mam dwie uwagi

- znam Twoje (bardzo negatywne) zdanie na temat nazwy "Zabi Kapucyn" ale jednak jest to nazwa ktora funkcjonuje w srodowisku i opisach (vide chocby "Standardy.." ) i to dluzej przynajmniej o 3 lata od Twojej nazwy "Nizni Zabi Mnich" - dlatego jej ostentacyjne pomijanie nawet jako nazwy wariantowej jest moim zdaniem bledem...
- co do nazw wariantowych - dobrze ze dodales, nawet tylko w nawiasie przymiotnik "Wyzni" do nazwy Lalkowego Przechodu - natomiast zamieszales jeszcze bardziej nazewnictwo polozonej po sasiedzku turni - Wlodek nazywa ja Wyznia Lalkowa Turniczka, Ty w topo z Azero nazywales ja "Zadnia Lalkowa Turnia" a na nowym topo wprowadziles jeszcze inna nazwe "Lalkowa Kazalnica" (IMHO mala sensowna zwlaszcza ze trawiasta platforme niedaleko nazwales "Lalkowa Kazalniczka") dodajac w nawiasie "Wyznia Lalkowa TURNIA"...

Nie wiem jak wyglada z pozostalymi nazwami ktore roznia sie u Ciebie i u Wlodka ale po powyzszych przykladach boje sie ze dalej sa rozne.... Szkoda bo byla szansa zeby to jakos ujednolicic, a przynajmniej wprowadzic na topo obie nazwy wariantowo...

pzdrw
T
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Jeszcze raz o nazewnictwie masywu Zabiego Mnicha...

tjn 16 wrz 2015 - 17:12:33

Re: Jeszcze raz o nazewnictwie masywu Zabiego Mnicha...

GG 18 wrz 2015 - 13:24:00

Re: Jeszcze raz o nazewnictwie masywu Zabiego Mnicha...

tjn 23 wrz 2015 - 21:34:52

Re: Jeszcze raz o nazewnictwie masywu Zabiego Mnicha...

mt 06 paź 2015 - 21:54:58



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty