Kontuzja palca serdecznego

10 mar 2013 - 11:46:21
Witam. Od czerwca borykam się z bólem palca IV ręki lewej. Ból wystąpił w ok. 2 godz. po treningu wytrzymałości siłowej i trwa do dnia dzisiejszego. Początkowo ból był słabo wyczuwalny - podczas wspinania praktycznie nie przeszkadzał ale w życiu codziennym, przy innych ruchach dało się odczuć, że coś jest nie tak. Półtoramiesięczną przerwę od wspinania zrobiłem na przełomie sierpnia i września ( ból nie ustąpił ). W październiku i listopadzie znów zacząłem się wspinać z założeniem, że dłuższy odpoczynek zrobię przez zimę. Obecnie od 3,5 miesiąca się nie wspinam, a problem dalej nie ustąpił. Na przestrzeni tego czasu odwiedziłem kilku lekarzy. Wynik badania RTG: paliczki kostne palca IV ręki lewej i zawarte między nimi stawy w obrazie rtg bez zmian. Wyniki badania USG: ścięgno m. prostownika palca IV ręki lewej o prawidłowym obrazie, zachowanej ciągłości i prawidłowym ślizgu. Ścięgna mm. zginaczy o prawidłowym obrazie i funkcji w badaniu dynamicznym. Ilość płynu w stawach palca ( MP, PIP, i DIP ) prawidłowa. Zarysy części kostnych gładkie. Chrząstka stawowa dostępna, w badaniu bez uchwytnych zmian. Nie uwidoczniono wolnych przestrzeni płynowych w tk. miękkich palca IV ręki lewej. Wyniki badania w centrum rehabilitacji medycyny sportowej: przeciążenie mm. przedramienia ( gł. w okolicy nadkłykcia bocznego ). Ruchomość czynna w obrębie stawów m/paliczkowych prawidłowa – ból tylko przy maksymalnym zgięciu palca. Siła mm. prostowników / zginaczy palców symetryczna P=L. Podczas próby koślawienia w stawie niewielki ból ( staw zwarty ). Wyczuwalna sztywność stawów m/paliczkowych. Na paliczku bliższym palca IV od strony palca III wyczuwalny punkt maksymalnej bolesności. Lokalizacji bólu wydaje się odpowiadać torebce stawowej. Zmniejszenie ślizgu dłoniowego w stawie m/paliczkowym bliższym. Dodam od siebie, że kontuzja była poprzedzona dość intensywnym tygodniem wspinaczkowym ( kampus, wytrzymałka, skały ). Przez ten czas stosowałem również chłodzenie lodem – bez rezultatu, maść metindol – bez rezultatu. Wyraźnie ból jest mniejszy po użyciu reparilu, co lekarz z centrum medycyny sportowej interpretuje jako problem leżącym w obrębie ścięgna prostownika palca lub powierzchni torebki stawowej ( wg niego reparil nie zmniejszy bólu uszkodzonej chrząstki stawowej gdyż nie przedostanie się przez torebkę stawową ). Ból jest również wyczuwalny podczas łapania szerokich przedmiotów np. 2 litrowej butelki lub smartfona – więc chwyt otwarty lub podczas intensywnego masowania górnej powierzchni stawu. Od 3 tygodniu wykonuje ćwiczenia wg instruktarzu lekarza. Próbowałem dostać się na fundusz, na badania tomografem ale nie udało się. Poza tym wg lekarza, który robił opis zdjęcia RTG i lekarza z centrum medycyny sportów badanie tomografem lub rezonansem nic nam więcej nie pokaże gdyż zaistniałe zmiany prawdopodobnie są zbyt małe aby w tym badaniu je uchwycić … Jeżeli ktoś miał podobne przygody proszę o podpowiedź jak z ustrojstwem można sobie poradzić aby nie trzeba było kończyć przygody ze wspinaniem. Może są jakieś leki doustne lub odżywki na torebkę stawową lub chrząstkę.

Szatańskie narzędzie do krzesania mocy
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Kontuzja palca serdecznego

Łasiu 10 mar 2013 - 11:46:21

Re: Kontuzja palca serdecznego

smjnns123 13 mar 2013 - 15:09:46

Re: Kontuzja palca serdecznego

BETON 17 mar 2013 - 11:18:02

Re: Kontuzja palca serdecznego

Dzwon 17 mar 2013 - 11:48:31

Re: Kontuzja palca serdecznego

washide 22 lip 2013 - 13:14:41



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty