Skandal w RUDAWACH!!!!!!

04 cze 2012 - 17:06:11
Moi drodzy !!!!
Jak mogło dojść do dewastacji ponad 20-tu ringów na Piecu i to ponoć za zgodą przedstawiciela Naszych Skał!!!!! Ja myślałem że NS zostały powołane do tego aby takich akcji więcej nie było i żeby w końcu PZA mówiła jednym głosem w sprawie dopuszczania rejonów wspinaczkowych na terenach parków itp. Ów przedstawiciel NS broni się tym że wprowadzono go w błąd bo miało być usuniętych tylko pare ringów z powodu okresu lęgowego rzadkich gatunków ptaków.Nawet jeżeli tak było to należało to do jego obowiązków aby przypilnować tego osobiście a nie odbijać piłeczke i traktować miejscowych wspinaczy jak idiotów.( i nie daj boże jeszcze bierze za to kase ? ). We wszystkich cywilizowanych krajach zamyka sie rejony na czas lęgu ptaków ( ok 3-4 miesiące) a nie dewastuje całą skałe. Całą odpowiedzialnością za zaistniałą sytuacje będzie obarczona PZA. Jak w takiej sytuacji nasz związek ma być traktowany poważnie w rozmowach jeżeli dochodzi do takich absurdów??? Cała akcja nie była nawet konsultowana z lokalnymi środowiskami wspinaczkowymi ( zarządy klubów SKW, WKW) i miała być jedną wielką tajemnicą I just wonder why? Jeżeli fundacja (przedstawiciel PZA) ma działać w ten sposób to ja dziękuje za taką fundacje :( Ringi nawet nie zostały usuniete w profesjonalny sposób tylko zaklepane 5-kg młotkiem. Zniszczona została bezpowrotnie skała i to w okresie lęgowym (z pewnością wpłyneło to pozytywnie na lęgi ptaków!!!)
Jestem ciekaw czy wogóle odbyły sie jakiekolwiek rozmowy na szczeblu zarząd Parku- PZA hmmmmm? I jakby tego było mało ringi zostały zaklepane młotem przez instruktora. Pan instruktor PZA Kaziu z czarodziejskiej góry wykazał się pełnym profesjonalizmem zaklepując te 20 ringów. Jak można postępować w taki sposób ????? Tego Pana powinno się chyba wysłać na badania psychiatryczne do pobliskiego szpitala a już z pewnością cała sprawa zakrawa na sąd koleżeński jestem ciekaw czy znajdzie się jakiś odważny, pewnie nie no bo po co wsadzać kij we własne mrowisko. Może jutro zaklepiemy ringi na Moście, Starościńskich itd jak napier...lać to napier...alać po całości. O ile się nie mylę niedawno podobna akcja miała miejsce na zamkowych murach tylko tam przynajmniej punkty zostały usunięte w bardziej profesjonalny sposób. Dodajmy do tego całą akcje z ławeczką na Fajce i mamy całkiem niezła telenowele w brazylijskim stylu!!!! Czy ktoś z władz PZA wogóle czyta te forum!!! Szanowni działacze PZA obudzcie się bo niedługo nie bedzie sie po czym wspinać!!!!!!

Pozdr serdecznie
A.
Zbulwersowany miejscowy
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Skandal w RUDAWACH!!!!!!

anonimus 04 cze 2012 - 17:06:11

Re: Skandal w RUDAWACH!!!!!!

simba 04 cze 2012 - 18:25:43

Re: Skandal w RUDAWACH!!!!!!

pokor 04 cze 2012 - 19:11:28

Re: Skandal w RUDAWACH!!!!!!

anonimus 04 cze 2012 - 19:40:56



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty