Porównanie małych mechaników

14 paź 2008 - 14:53:37
Znalazłem taki użyteczny link i przy okazji zgłaszam moje rozterki. Uwaga o korzystaniu tabelki porównawczej zamieszczonej w linku poniżej: by porównac ze sobą dwa lub więcej wybranych rodzajów mechaników - wystarczy kliknąc na "Show/Hide" w pierwszej kolumnie tabelki wybierając linijkę w której widnieje nazwa mechanika. Jesli klikniemy nazwe - zostaniemy przekierowani do sklepu gdzie oprócz zdjęc będzie opis.

[www.outside.co.uk]

Wrzucam to bo muszę uzupełnic małe rozmiary i mam dylemat - pomiędzy Ultralight TCU i Allienami (obydwu próbowałem - i mają swoje wady i zalety jak wszystko) a teraz doszło jeszcze do tego tygla BD C3 - które miałem okazję osadzac w zeszły weekend i naprawdę DOBRZE siadły w miejscu gdzie nic innego bym nie wepchnął.

Moje rozterki:
- tcu - giętkie i lekkie - osadzone nawet w poziomych płytkich ryskach nie angażują cięgna jako dźwigni do wypychania z rysy krzywek, ale krótkie, więc nie zawsze idzie je wcisnąc tam gdzie "siadłyby dużo lepiej"

- allieny - największy zasięg a więc łatwośc osadzenia, ale ze względu na kształt krzywek stosunkowo mała siła - cena za zasięg, długie cięgno - więc siadają głęboko ale w sytuacji wspomnianej powyzej łatwo je wyważyc z rysek

- C3 - najwęższa główka daje przepustke do miejsc niedostępnych dla innych, ale sztywne więc poziome ryski (nieskierowane w dół) im nie służą no i podobno serwisowanie jest co najmniej kłopotliwe

podzielcie się Koledzy swoimi przemyśleniami

pozdrawiam
astrodog
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Porównanie małych mechaników

astrodog 14 paź 2008 - 14:53:37



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty