Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

29 sie 2018 - 18:56:08
Dwa krótkie wyciągi na prawo od Wyjścia Świerza na Półki doczekały się prowadzenia. Środkową, przewieszoną rysą biegnie NieŚwierza Ambrozja VII (w czyszczeniu brał udział Andrzej Mirek), a prawym zacięciem Wariant DoEra VII- (współautor Andrzej Mirek). Jedynym stałym przelotem jest długa pętla na bloku pod Półkami, pod którym w/w drogi się łączą.

Na lewo (zacięciem) i prawo (ścianką) od wyjściowego wyciągu Łapińskiego-Paszuchy na Półki odkruszyłem i wyczyściłem dwie linie, proszę traktować to jako projekty. Na prawej pozostał „hak techniczny”, którego nie udało mi się wybić.

Przy okazji chciałem zdementować pogłoski, jakie pojawiły się na Taborze, że naruszyłem rezerwacje Kazia Ambrożego. Osobista konfrontacja wykazała, że Kazio z różnymi partnerami pracował na prawo od połaci, na której działałem ja. Padło wyjście ze Studni linią dawnej hakówki (V+) oraz płyta (VII) oraz zacięcie (VII-) na prawo od tzw. Prawego Wariantu. Dwie ostatnie drogi są ubezpieczone (tymi samymi) dwoma spitami, ponadto na zacięciu można wykorzystać dwa lub trzy spity z końcówki drugiego wyciągu Metalliki.

Kaziu działał też nad Półkami łącząc Łapińskiego-Paszuchę z Superatą i Międzymiastową, a powyżej Międzymiastową z Metalliką i Łapińskim-Paszuchą w kopule szczytowej.

Na ścianie północno-zachodniej, za zgodą Andrzeja Marcisza, zajęliśmy się z Andrzejem Mirkiem projektem Błogie Odrętwienie. Poprowadziliśmy na razie pierwszy (VI+), trzeci (IV) i piąty (VI+) wyciąg. Drugi wyciąg wymaga solidnego szczotkowania, proszę zatem traktować drogę jako „aktywny projekt”.

Dziękuję za uwagę,

m.b.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-29 19:03 przez biedruń.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

biedruń 29 sie 2018 - 18:56:08

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

mt 31 sie 2018 - 00:44:13

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

biedruń 19 lip 2019 - 12:37:26

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

biedruń 14 sie 2019 - 21:27:53

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

jacoos 19 sie 2019 - 16:13:31

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

GG 20 sie 2019 - 14:31:17

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

biedruń 09 lut 2020 - 19:32:49

Re: Nowe wyciągi i warianty na wschodniej ścianie Mnicha

adamniemalysz 09 lut 2020 - 21:34:22



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty