Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

08 cze 2017 - 10:42:02
Dzień dobry wszystkim!

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, przyznam, że poprawiliście mi humor z rana i daliście nadzieję, że nawet taki leszcz jak ja może czegoś spróbować.

Przyznam, z wielkim wstydem, że nigdy nie byłam w Sokolikach. Niewiele brakowało bym powspinała się w ubiegły weekend, ale partner mi się "wykrzaczył". Z granitem miałam więc doczynienia tylko wtedy jak był pod śniegiem lub lodem ;) Ale nie dotykałam go butkiem ani gołą ręką.

Odpowiadając na jedno z pytań, tak, ukończyłam kurs skałkowy (na własnej asekuracji). Niestety tradowo nie miałam okazji zbyt wiele razy się później sprawdzić, gdyż nie mam sprzętu, a większość moich znajomych albo nie chce tracić czasu z początkującym, albo wspina się sportowo. Psychę testowałam właśnie zimą, aczkolwiek, no pionów jakichś wielkich to ja nie miałam. No może na jednej drodze, na której się pogubiliśmy... Poza tym raczej połogi, starałam się wspinać dużo po prostym, ale tam gdzie mogę prowadzić i ogarniać (treningowo) całą asekurację.

@Treeworker, już zaczynam trenować odpowiednią minę pogardy :D

@Velka, schody to moja zmora ;) Dlatego wolę Tatry zimą, moje kolana (mocno już zdegenerowane, z wypadającymi rzepkami) wtedy tak nie cierpią. Ale to oczywiście takie marudzenie z przymrużeniem oka ;)

Dzięki jeszcze raz! Spróbuję wbić na tatrzański :)


A jeśli mogę tylko prosić o jedną radę dla laika - jakie buty na Tatry? Chodzi mi oczywiście o wspinaczkowe, nie podejściówki. Rozumiem, że wspinanie zajmuje więcej czasu, więc butek nie powinien (?) być taki ciasny jak na wspinaczkę sportową. Jak mam w ogóle podejść do zakupu? Jechać do sklepu i kupić to w czym jest wygodnie, a palce są rozprostowane? Czy może to kiepski pomysł, bo but się rozejdzie? Mam uwzględniać skarpetki? Czy każde buty się nadają, czy celować w konkrente modele, które nie zetrą się za szybko?
Czy też może z uwagi na mój wybitny poziom - to i tak nie ma znaczenia :D

Pozdrawiam!


PS. coś namieszałam z wysyłaniem postów i ta wiadomość jest dwa razy, mea culpa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-08 10:43 przez duszka.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Kiedy jest się gotowym na Tatry?

duszka 07 cze 2017 - 15:40:11

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

ciazzz 07 cze 2017 - 20:28:36

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

grubyilysy 07 cze 2017 - 21:22:25

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

duszka 08 cze 2017 - 10:40:57

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

ciazzz 07 cze 2017 - 21:54:20

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

velka 08 cze 2017 - 10:11:22

» Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

duszka 08 cze 2017 - 10:42:02

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

marecky 08 cze 2017 - 14:12:42

Re: Kiedy jest się gotowym na Tatry?

valdi 12 cze 2017 - 16:11:07



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty