deklaracja tatrzańska - pytanie

11 lip 2005 - 13:55:52
Witam Wszystkich
Na początku chciałem wysłać to zapytanie do osób które podpisały się pod "deklaracja tatrzańską", jednak stwierdziłem, iż interesują mnie zdania wszystkich zainteresowanych tym tematem(czyli wspinających się w tatrach), jednocześnie prosiłbym tylko o jakieś konstruktywne wypowiedzi bez chamstwa, złośliwości i jakiegoś bezsensownego "bicia piany"

Zatem o co chodzi?
Nie znalazłem w deklaracji żadnego słowa na temat następującej sytuacji. Istnieje droga hakowa na której autorzy zainstalowali nity - np. 15.10 do Yumy. Nity te maja teraz 25 lat albo i lepiej. Nikt nie będzie się upierał iż są to te same nity(wytrzymałość, bezpieczeństwo) co podczas I przejścia(podobnym przykładem jest Fantazja na Żabim Kapucynie - droga klasyczna). Czy autorzy ewentualnego powtórzenia prowadząc od dołu i wbijając w miejsca (obok) istniejących nitów lub spitów nowe przeloty(chociażby ringi) będą zachowywać postanowienia deklaracji?
Dlaczego pytam, jest np. w zachodnich kilka dróg nadających się do odhaczenia (zimowego)
Na którym są stare nity(użyte do haczenia) chciałbym spróbować je przejść na istniejącej asekuracji bez dobijania niczego więcej ale może się to wtedy okazać nie możliwe- po prostu stara asekuracja już jest przerdzewiała-czy wbicie bolta w to samo miejsce byłoby ok.? dla mnie ta. ale co Wy na ten temat sadzicie?

Ps. na El Capitanie dobijanie i dowiercanie jest surowo potępiane ale na popularnych drogach co jakiś czas bolty stanowiskowe przelotowe(jeżeli istnieją) i rivety są wymieniane na nowe.

Pozdrawiam
maciek ciesielski
ps. temat ten też rzuciłem na dwa inne najważniejsze fora - UKA i KW Warszawa



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2005-07-11 19:35 przez macko.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» deklaracja tatrzańska - pytanie

macko 11 lip 2005 - 13:55:52

Re: deklaracja tatrzańska - pytanie

Jumbo 11 lip 2005 - 21:37:03

Re: deklaracja tatrzańska - do Jumbo

rooster 13 lip 2005 - 17:13:17

Re: deklaracja tatrzańska - pytanie

Tedy 12 lip 2005 - 08:42:12

Re: deklaracja tatrzańska - pytanie

macko 12 lip 2005 - 21:50:46

Re: deklaracja tatrzańska - pytanie

peresada 13 lip 2005 - 13:54:48

Re: deklaracja tatrzańska - pytanie

Bratku 13 lip 2005 - 16:46:39

Re: deklaracja tatrzańska - pytanie

rooster 13 lip 2005 - 17:08:43



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty