Buczynowa Strażnica, “Szaleństwo Białej Kreski”, M5+

14 sty 2014 - 10:44:59
Heja,

W dniu 11 stycznia br., z Rafałem Kokoszką, wykorzystując fakt sprzyjających warunków na dojściu do dolinki Buczynowej (betony, brak zagrożenia lawinowego), wbiliśmy się w środkową część E ściany Buczynowej Strażnicy, z zamiarem wytyczenia nowej drogi. Plan był następujący: 3 nowe wyciągi, 4-ty wyciąg wspólnie z drogą Bernadt-Sawicki, po czym przecięcie z linią WHP 207 i dalej nowym terenem, na lewo od drogi Lechowski-Wójcik (IV), na kulminację Czarnych Ścian. Niestety okazaliśmy się za słabi na zrealizowanie tego pomysłu w całości oraz nieprzygotowani na ew. kibel więc, po wyciągach za: M5 (50m), M5 (50m), M5+ (45m), III+ (55m) – ten wspólny ze wspomnianym już wariantem Bernadt-Sawicki, skończyliśmy przejście ściany drogą WHP 207 (nie banalne przy zastanych w ścianie warunkach ok. 220-250 m załupą; śnieg 45-60 stopni, kilka wylodzonych progów (II-III).

Nowy wariant nazwaliśmy “Szaleństwo Białej Kreski”, wyceniliśmy na M5+, a do jego połączenia z drogą WHP 207 potrzeba ok. 5 godz. Wariant prowadziłem w całości, padł OS. Zapraszam do powtórzeń :-)

Pomysł na drogę, jak i jej opis niebawem zamieszczę na stronie [szlakiidrogi.wordpress.com]. Jestem również na etapie uporządkowania posiadanych materiałów o wschodnich ścinach Buczynowej Strażnicy i Czarnych Ścian, więc ten materiał również trafi pod Wasze czujne oko, z nadzieją, że uda się nam wspólnie odnowić w świadomości wspinających się osób, ten nieco zapomniany zakątek Tatr.

Tymczasem na wspomnianej stronie można znaleźć schemat przebytej drogi.

Z taternickim,

Krzysiek Sobiecki
(KW Kraków)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-15 08:16 przez krzysiek_sobiecki.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Buczynowa Strażnica, “Szaleństwo Białej Kreski”, M5+

krzysiek_sobiecki 14 sty 2014 - 10:44:59

Re: Buczynowa Strażnica, “Szaleństwo Białej Kreski”, M5+

bodziu 14 sty 2014 - 11:13:22

Buczynowa Strażnica i Czarne Ściany - topo - zapraszam

krzysiek_sobiecki 15 sty 2014 - 17:01:20

Re: Buczynowa Strażnica i Czarne Ściany - topo - zapraszam

bodziu 15 sty 2014 - 20:18:27

Pierwsze powtórzenie

krzysiek_sobiecki 12 sty 2016 - 13:50:04

Pierwsze przejście całości drogi

krzysiek_sobiecki 19 kwi 2017 - 11:45:01



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty