Re: PILNE !!!!!!

08 lut 2005 - 13:22:26
interesujący nas fragment wklejam w całości poniżej.

Moja uwaga jest taka - w tym uzasadnieniu, a właściwie w "Ocenie Skutków Regulacji" wymienia się - moim zdaniem - te Parki, które BĘDĄ przekazywać 15% na służby ratownicze. TPN z kolei JUŻ podpisał umowę z TOPR i de facto JUŻ przekazUJE 15% na ratownictwo....

Fakt faktem, że jest to tutaj bardzo niejasno opisane i warto by to było sprawdzić z TOPR i TPN - bo termin na zgłaszanie uwag mija 10 lutego (!).

Czy ktoś może zadzwonić do dyrekcji TPN i TOPR i to potwierdzić?

Pzdr,

Kacper

PS. Przez ostatnie kilka dni nie miałem telefonu kom. - uszkodziłem go w wypadku samochodowym który mnie niestety spotkał :-( Wszystkich którzy do mnie w międzyczasie dzwonili przepraszam za milczenie, ale po prostu nie miałem "czego" odebrać.....





Zgodnie z art.12 ust. 9 (Dz.U. Nr 92, poz. 880), opłaty pobierane za wstęp do parku narodowego, w
wysokości 15% wpływów za każdy kwartał, przeznacza się na dofinansowanie działalności ratowniczej
specjalistycznych organizacji ratowniczych, działających na terenie danego parku narodowego. Organizacje
te działają na terenie parków narodowych: Babiogórskiego, Bieszczadzkiego, Gór Stołowych,
Gorczańskiego, Karkonoskiego, Magurskiego, Ojcowskiego, Pienińskiego, Tatrzańskiego. Spośród
wymienionych, opłaty za wstęp w rozumieniu art.12 ust. 9 ustawy z dnia 16 kwietnia o ochronie przyrody
,będą pobierały parki narodowe Bieszczadzki i Karkonoski. Przyjmuje się, że poziom uzyskiwanych
dochodów z tytułu opłat za wstęp będzie się kształtował na poziomie z roku 2003. Uwzględniając jego
zmniejszenie o kwotę 15% wpływów parków narodowych zobowiązanych do jej wnoszenia na
dofinansowanie działalności ratowniczej specjalistycznych organizacji ratowniczych (około 0,4 mln. zł)
oraz dodatkowe wpływy z opłat za wstęp do parków narodowych , które ich dotychczas nie pobierały, tj. :
PN „Bory Tucholskie”, Gorczański, Kampinoski, Magurski, Wielkopolski i Woliński ( około 0,3 mln zł ),
szacuje się, że dochody te będą się kształtować na niezmienionym poziomie, tj. około 11 mln zł rocznie.



_______________________________________
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

PILNE !!!!!!

Kaman 07 lut 2005 - 18:21:30

» Re: PILNE !!!!!!

Icefall 08 lut 2005 - 13:22:26

Re: PILNE !!!!!!

Kaman 08 lut 2005 - 13:49:05

Re: PILNE !!!!!!

tjn 08 lut 2005 - 14:22:13

Re: PILNE !!!!!!

Kaman 08 lut 2005 - 14:53:35

Re: PILNE !!!!!!

tjn 08 lut 2005 - 16:42:17



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty