Dubel !!!

03 lut 2005 - 20:19:38
Oto jeden z celów akcji "Śmigło dla Topr (Tatr?)" :

Akcja "Śmigło dla Tatr" jest inicjatywą o charakterze społecznym. Zrzesza ludzi i organizacje, którym leży na sercu bezpieczeństwo ludzi w Tatrach. Uważamy, iż dla osiągnięcia zadowalającego stanu w tej dziedzinie ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE JEST UTWORZENIE NOWOCZESNEGO I SPRAWNEGO SYSTEMU SPECJALISTYCZNEGO RATOWNICTWA LOTNICZEGO.

ZAINICJOWANIE PRAC NAD UTWORZENIEM MIĘDZYRESORTOWEJ PLATFOMY, w celu zapewnienia największego możliwego zaplecza i wsparcia finansowo-organizacyjnego dla w/w systemu górskiego lotnictwa ratunkowego, z którego TOPR mógłby korzystać bez ograniczeń ( proceduralnych ani technicznych).

Mhm a oto cele Fundacji Na Rzecz Ratownictwa Lotniczego im. Bogusława Arendarczyka i Janusza Rybickiego w Krakowie:

Celem działalności Fundacji jest :

* stworzenie sprawnie działającego całodobowego systemu ratownictwa lotniczego, opartego na jednolitych regulacjach prawnych i procedurach działania, jednolitych standardach wyposażenia medycznego , lotniczego i ratowniczego ,
* organizowanie medycznego transportu lotniczego na zlecenie osób prawnych i fizycznych ,
* zapewnienie wszelkiej pomocy poszkodowanym w akcjach ratowniczych i ich rodzinom ,
* pozyskiwanie środków finansowych , koniecznych do modernizacji i zakupów specjalistycznego sprzętu lotniczego , medycznego i ratowniczego ,
* szkolenie ratowników i promocja ratownictwa lotniczego.

Drodzy Koledzy czy nie czas w końcu zastanowić się nad jakąś formą współpracy. Działania Dzika dowodzą że są ludzie którzy widzą problem kompleksowo. Nie da się patrzeć na problem ratownictwa z powietrza przez pryzmat tylko i wyłącznie Zakopanego. Dziwi mnie troche dlaczego Fundacja wspierająca polski alpinizm i tak bardzo kochająca góry nie zauważa tego samego problemu np. w Beskidach czy na Mazaurach. Problem jest ten sam i przez jedną akcję nie da się go rozwiązać. Problem śmigłowca w Tatrach jest bardzo medjalny i zawsze był ale jeden śmigłowiec na całe polskie góry to troszkę za mało. Przypominam że zasięg działania LPR-u nie obejmuje całego kraju i należy nad tym faktem zastanowić się bardziej rzeczowo.

Pozdrawiam wszystkich :)Wiadomość zmieniona (03-02-05 20:24)
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Dubel !!!

BatmanPL 03 lut 2005 - 20:19:38

Re: Dubel !!!

Dzik 03 lut 2005 - 21:04:04Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty