Bez organizacji nici z akcji

15 lut 2004 - 19:26:31
Te wiadomosc wyslalem juz paru osobom zglaszajacym jakies inicjatywy, zapraszam jednak do lektury wszystkich.

Koledzy,

obserwuje to, co sie dzieje na forum. Cieszy mnie niezmiernie inicjatywa, jaka mimowolnie zostala wskrzeszona. Moja opinie i watpliwosci odnosnie biezacego obrotu spraw sa tutaj:

[www.wspinanie.pl]
[www.wspinanie.pl]

Jedno jest pewne - jesli nie chcemy, zeby zrobila sie z akcji samowolka, to musimy:

1. Opanowac chaos i nieskoordynowane dzialania, jakie pojawiaja sie na Brytanie, bo wiecej z tego szkody niz pozytku bedzie. Moim zdaniem to sprawa najwazniejsza. Dzik i Dziadek powinni zdecydowanie pohamowac spontaniczne wypowiedzi, ktore pchaja chetnych ludzi do chaotycznych dzialan.

2. Wylonic grupe osob, ktore maja czas, checi i mozliwosci koordynowania dzialan, wyznaczania spraw do realizacji, ktorymi beda mogli zajac sie pozostali, wskazani forumowicze. Przede wszystkim nalezy opracowac spojna i konsekwentna strategie medialna, bo bez tego bedzie zle. Teraz niektorzy pisza do sponsorow, do mediow, podajac im informacje bez pokrycia w faktach, bo tak naprawde nikogo i niczego nie reprezentuja. Musimy wziac w garsc te sprawy, bo wszystko sie skonczy szybciej niz sie zaczelo. Grupa ta powinna tez prowadzic rozmowy w zamknietym gronie, poniewaz jawne rozmowy na forum na temat kontaktow ze sponsorami i mediami moga prowadzic do klopotliwych, dwuznacznych sytuacji.

3. Uzgodnic z TOPR forme wspolpracy. Najlepszym rozwiazaniem byloby przejecie przez nich wszystkich kwestii formalno-prawnych - do nich wplywalyby bezposrednio pieniadze, oni przedstawiliby swoje mozliwosci udzielenie miejsca reklamowego duzym sponsorom i wyznaczyli ze swojej strony osobe do koordynacji znana na zewnatrz. Potrzebne jest tez bardzo zbudowanie zaufania do naszej akcji, musimy wiec prosic o wsparcie dzialaniem lub chocby nazwiskiem osoby znane nie tylko w znanym srodowisku. Nie wiem tez, na ile chcialby i moglby zaangazowac sie w akcje Artur. Nie wiem, jakim czlowiekiem jest Wielicki i jacy sa inni, z cala jednak pewnoscia publiczne poparcie i oparcie znanych osob jest bardzo wskazane. Byloby swietnie, gdyby TOPR zgodzil sie na prowadzenie strony www akcji w swojej poddomenie.


Moge zaoferowac to, na czym sie znam i jakie mam kontakty (jestem programista), czyli: zalatwic wykonanie zgrabnego www (potrzebne beda opracowane teksty lub chociaz zarys ich tematyki oraz pewnie i pozwolenie od TOPR na wykorzystanie ich zdjec), zalatwic sponsora na hosting strony, jesli TOPR nie uzyczy wlasnego serwera, zalatwic sponsora profesjonalnych statystyk odwiedzalnosci stron www (bez reklam, pelna usluga jak dla klientow biznesowych - sprawa dosc wazna, bo dobrze byloby wiedziec, kto i skad nas odwiedza), porozmawiac z brokerami internetowych platnosci kartami platniczymi (PolCard, eCard) o mozliwosci darmowego lub preferencyjnego skorzystania z ich uslug (samo podlaczenie do naszego www tez moge wykonac).

Zasoby czasu mam dosc ograniczone, stad odpadaja z miejsca wyjazdy do sponsorow, najbardziej pasowalaby mi koordynacja i konsultacja via Siec, bo w dziwnych czesto godzinach bywam dostepny.

Ale zanim jakiekolwiek rozmowy zostana rozpoczete musimy wiedziec, na czym stoimy, a wiec kim jestesmy, jak dokladnie wyglada nasza akcja, kto nas popiera i kto nas reprezentuje - inaczej nie ma sensu glowy sobie tym wszystkim zawracac.

Przekazcie prosze te wiadomosc wszystkim, ktorych uznacie za osoby chetne do wniesienia czegos w inicjatywe.

Pozdrawiam,
Michal
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Bez organizacji nici z akcji

ocekerax 15 lut 2004 - 19:26:31

Re: Bez organizacji nici z akcji

Tomek Jaromin - Jaro 15 lut 2004 - 19:35:53

Re: Bez organizacji nici z akcji

Chudy 15 lut 2004 - 19:43:27

Re: Bez organizacji nici z akcji

darek 15 lut 2004 - 19:46:15

Re: Bez organizacji nici z akcji

odzefos 15 lut 2004 - 21:51:20



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty