Szukam partnera na trekking w Himalajach z podejściem na łatwy 6-tysięcznik

02 sie 2013 - 13:12:08
Witam i zapraszam na wspólną przygodę.

Gdzie?

Trekking w kierunku Island Peak (6189 m.), bardzo popularnej i łatwej technicznie góry leżącej u podnóża Lhotse w rejonie Khumbu. Wejście na szczyt i powrót.

Kiedy?

Wylot z Warszawy do Kathmandu 30.9., powrót 19.10.

Za ile?

Całość to 7-8 tys. pln, czyli znacznie mniej niż za pośrednictwem agencji, organizacja nadal na wysokim poziomie. Cena obejmuje:
- lot z Warszawy do Kathmandu i z powrotem liniami Qatar
- lot awionetką z Kathmandu do Lukla i z powrotem
- noclegi w lodżach podczas trekkingu
- 3 posiłki dziennie
- pozwolenia na wejście do parku narodowego i atak szczytowy
- 1 tragarza (do 25 kg)
- przewodnika (tylko na 2-3 dni w okresie ataku szczytowego. Jesteśmy niezależni, ale, moim zdaniem, wysoko na lodowcu, na takim zadupiu, doświadczonego Sherpę warto w pobliżu mieć. Sherpa poznany i sprawdzony w zeszłym roku)
- ubezpieczenia i gwarancja akcji ratunkowej śmigłowcem w razie wypadku
- dostęp do telefonu satelitarnego

Dla porządku dodam, że to nie jest wyjazd organizowany przez agencję, nic na tym nie zarabiam, ta cena dotyczy również mnie i jest wyliczona z odpowiednim marginesem. Wszystko załatwiamy sami i płacimy bezpośrednio na miejscu.

Jak?

Przylatujemy 1.10 do Kathmandu. 2.10 załatwiamy sprawy organizacyjne. 3.10 wylatujemy wcześnie rano do Lukla i od razu rozpoczynamy marsz w stronę Island Peak. Szczegółowy plan trekkingu mogę przesłać na życzenie. Powrót do Kathmandu około 17.10.
Szedłem tą drogą w zeszłym roku. Niestety byłem zmuszony zawrócić na parę godzin przed szczytem aby sprowadzić do base camp'u partnerkę która się pochorowała. Chciałbym wreszcie zaliczyć tę górę, dlatego w tym roku kopiuję poprzedni wyjazd.
Wydaje mi się, że na podstawie zeszłorocznych doświadczeń, udało mi się ułożyć optymalny plan trekkingu, biorący pod uwagę porządną aklimatyzację, roztropne dysponowanie siłami, dzień rezerwy podczas ataku szczytowego (który jest może i technicznie prosty, ale, ze swoimi 12-13 godzinami tam i z powrotem, fizycznie daje mocno po dupie), oraz dzień rezerwy podczas powrotu.

W razie pytań proszę o kontakt:

Mail: tom.obuch@gmail.com
Telefon: +47 917 89 417
Facebook: Tomasz Obuchowicz, Oslo.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-02 16:27 przez Subobuch.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Szukam partnera na trekking w Himalajach z podejściem na łatwy 6-tysięcznik

Subobuch 02 sie 2013 - 13:12:08



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty