fałszywe zarzuty Elizy Kubarskiej w sprawie angielskiej informacji Kapituły

27 wrz 2012 - 16:36:26
Na Facebooku Eliza Kubarska popełniła dziś wpis w którym oskarża mnie i moich kolegów z kapituły o to, że w informacjach (a nawet "pismach"!) przekazywanych do "amerykańskich mediów" zmanipulowałem/lismy informację dot. głosu przeciwnego A. Hajzera.

Jest to nieprawda.

Eliza posługuje się najpewniej emailem z dn 7 października 2011, który kilka dni później (14 października) został skorygowany, o czym Eliza musi wiedzieć. Dotyczyło to emaila wysłanego tylko w jedno miejsce - do L. Griffina, co można łatwo potwierdzić. Dostrzegłem nasz błąd i sam go skorygowałem. Były tam zresztą jeszcze inne błędy.

I kto ma się teraz wstydzić?

Nie wiem czy Eliza manipuluje świadomie, czy może naprawdę nie zna faktów.
A fakty (jak już kilkakrotnie pisałem) wyglądają tak:

1. 14.10.2011 wysłalismy email z finalną wersją informacji o odebraniu Jedynki (treść zatwierdziliśmy wszyscy) w 2 miejsca: do L. Griffina (jako korektę) i Upclimbing. Griffin otrzymywał regularnie informacje o Jedynce, w tym także o zwrocie nagrody za Malanphulan więc dostał i tę. Do Upclimbing posłaliśmy wskutek pytania samego portalu. W obu miejscach zostało ustalone, że nie będzie publikacji do czasu pełnego wyjasnienia sprawy przez wyprawę weryfikacyjną.

O jakich "amerykańskich mediach" jest więc mowa?
czy Brytyjczyk L Griffin to są "amerykańskie media"?

2. Teraz kwestia podpisu:
w wysłanych 14 października maliach znajduje się następujący podpis:

Committee member Grzegorz Głazek voted against the decision.
Committee member Artur Hajzer was on the Polish Makalu expedition and was unable to attend the committee meetings, however in an sms-message he voted against the decision. He resigned from the Committee after his return on Oct 13th.
*The Committee's decision was widely supported by the Polish climbing community. An official support was granted by such renowned climbers like Voytek Kurtyka, Krzysztof Wielicki, Jacek Fluder, Piotr Pustelnik and many other. (see: [wspinanie.pl])
*The Committee's announcement: [wspinanie.pl]

[Dodaję od razu, że na wyraźne życzenie Janusza Kurczaba informacja nt jego o kilka dni wcześniejszej rezygnacji nie została tu zamieszczona]

Eliza na pewno posiada nasz email wysłany do Upclimbing, a jesli nie - to niech ich poprosi i sprawdzi sobie co znajduje się w podpisie. I niech opublikuje to na "fejsie", co nie wątpię zrobi. Przypuszczam też że Eliza wie, że posiadany przez nią email do Griffina był korygowany - ale co z tego, prawda?

Eliza pisze jednak o "amerykańskich" (czyli nie, jak UP, europejskich) mediach. Manipulowaliśmy do "amerykańskich" a do europejskich nie?

3. Zwracam uwagę, że mieliśmy pełne prawo powiadomic kogo chcieliśmy i jak chcieliśmy o naszej integralnej decyzji. To jest nasze niezbywalne prawo. Wybralismy absolutne minimum z uwagi na niechęć do nagłasniania sprawy za granicą. Z tego też powodu nie opublikowaliśmy ani treści emaila ani wersji angielskiej komunikatu, aby nie zaczęły żyć w sieci własnym życiem. W szczególności obawialiśmy się anonimów, które sie wtedy zaczęły. W treści informacji pomineliśmy również wszelkie kwestie związane z naszymi wątpliwościami wobec drogi, jako niezwiązane z powodami odebrania nagrody. Takie było nasze wspólne zdanie.

4. Na dobrowolne sprostowanie tej kolejnej nieprawdy przez Elizę czy Davida nie liczę. Tak jak nie sprostowali ewidentnej nieprawdy o rzekomym przekazywaniu przeze mnie "zestawienia zdjęć" wyprawie weryfikacyjnej (choc było ono częścią materiału przekazanego przez zarząd PZA), w ogóle "sfabrykowaniu" go, rzekomym wysyłaniu anonimów czy "podrzucaniu" prasie informacji o nieistnieniu drogi. I wielu innych.

5. Tego, że "rządzę" PZA prostować nie muszą. To mi się akurat spodobało!
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» fałszywe zarzuty Elizy Kubarskiej w sprawie angielskiej informacji Kapituły

paszczu 27 wrz 2012 - 16:36:26

Re: fałszywe zarzuty Elizy Kubarskiej w sprawie angielskiej informacji Kapituły

burlan 27 wrz 2012 - 18:28:48

paszczu 27 wrz 2012 - 20:57:28

marpha 29 wrz 2012 - 23:39:19