Wycof z zapychu moderatorów

10 wrz 2012 - 10:17:49
Wobec uwag użytkowników na temat nowych zasad, wprowadzonych na podforum o sprawie Golden Lunacy, postanowiliśmy dokonać ich najważniejszej zmiany czyli znieść wymóg dodatkowej imiennej rejestracji. Obowiązek pełniejszego autoryzowania się na forum o GL w zamyśle miał pozbawić możliwości dostępu do tego forum anonimowych użytkowników, którzy jednocześnie wykazują się metodycznym ukrywaniem tożsamości oraz dalece prowokacyjnymi atakami o bardzo nieczystych intencjach. Takie postawy i nadużycia psują uczciwą dyskusję.

Przyjmujemy argument, że nowe reguły nie mogą utrudniać dostępu do forum GL dotychczasowym długotrwałym użytkownikom, zmuszać ich do dodatkowych weryfikacji i niejako naruszać ich „prawa nabyte”. Dotyczy to zarówno użytkowników o znanej jak i nie znanej tożsamości. To rozwiązanie okazało się nie do przyjęcia dla dużej części naszych stałych i udzielających się w dobrej wierze użytkowników. Tych, którzy poczuli się urażeni przepraszamy. Trzeba również dodać, że dla grupy osób użytkowników nie było to problemem i zaakceptowali to rozwiązanie.

Jednocześnie informujemy, że w skrajnych przypadkach będziemy zmuszeni reagować indywidualnie i usuwać wpisy lub nawet konta anonimów, którzy wykorzystują je do prowokacyjnych ataków. Chodzi przy tym głównie o ataki obraźliwe w słowach lub naruszające dobre obyczaje i dobra osobiste, ewentualnie podpadające pod typy różnych wandalizmów i tzw. trolling.

Warto zaznaczyć, że całe nasze forum, ze swoją swobodą, stało się narzędziem do nieczystych zachowań, wypaczających wielokrotnie istotę środowiskowych i personalnych dyskusji i sporów. Takie nadużycia okazały się faktem, od niedawna stawały się częstsze. Prosimy zatem o zrozumienie potrzeby moderowania forum w ewidentnych przypadkach.

Administrator forum wspinanie.pl
Wojciech Słowakiewicz
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Wycof z zapychu moderatorów

Admin 10 wrz 2012 - 10:17:49

Re: Wycof z zapychu moderatorów

Cronos 10 wrz 2012 - 14:24:40

Re: Wycof z zapychu moderatorów

nat 11 wrz 2012 - 13:56:50

Re: Wycof z zapychu moderatorów

ROCKDUDE 11 wrz 2012 - 17:35:19

Re: Wycof z zapychu moderatorów

nat 11 wrz 2012 - 19:13:16

Re: Wycof z zapychu moderatorów

ROCKDUDE 11 wrz 2012 - 22:06:37

Re: Wycof z zapychu moderatorów

nat 12 wrz 2012 - 07:44:15Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty