Zabraknie kasy na wyprawe weryfikujaca wyprawe weryfikujaca

07 wrz 2012 - 13:45:06
Zmuszaja ministrzyce Muche do zbadania POziomu POsprzatania.

"Mucha chce wiedzieć, jak często sprzątasz

Nie od dziś wiadomo, że „sport to zdrowie”, dlatego resort sportu wyda 75 tys. zł, żeby dowiedzieć się, jak często Polacy... zmywają podłogę i myją okna.

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że resort sportu przygotował ankietę, w której 2 tys. Polaków odpowiedzą na pytania o to, jak często zmywają podłogę, myją okna czy sprzątają. Koszt ankiety to 75 tys. zł, a przedstawiciele ministerstwa zapewniają, że jej wyniki posłużą do opracowania „długoterminowej strategii sportu powszechnego w kraju”.

Ankieta Ministerstwa Sportu składa się z 27 pytań. Jedne dotyczą uprawiania sportu, np. ile dni w tygodniu poświęcamy na aerobik, biegi, szybką jazdę na rowerze. Ale w kręgu zainteresowań resortu jest też „umiarkowany wysiłek fizyczny”. Chodzi tu np. o to, ile razy w ciągu siedmiu dni myliśmy okna, podłogi czy zamiataliśmy.

- Pozyskane informacje posłużą do określenia potrzeb różnorodnych grup odbiorców programów prowadzonych przez MSiT. Wiedza wynikająca z badań będzie podstawą dla tworzenia długoterminowej strategii rozwoju sportu powszechnego w kraju – tłumaczy Katarzyna Kochaniak, rzecznik ministerstwa.

Suchej nitki na pomyśle resortu sportu nie pozostawia Eugeniusz Kłopotek z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Jego zdaniem ankieta to tylko wyrzucanie pieniędzy, które zamiast na badania można byłoby spożytkować na upowszechnianie sportu."
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Zabraknie kasy na wyprawe weryfikujaca wyprawe weryfikujaca

TomaszKa 07 wrz 2012 - 13:45:06Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty