31 sie 2012 - 17:50:27
No to wkleje, mimo ze niegdy nie bralem udzialu w dyskusji na ten temat

Iwo Freshtag Takie działania "ekipy" wiernie odtwarzają brak zasad w związku.
Środa, 22:06 · Lubię to!
Rafael Moucka Chyba musze poprosic owa ekipe, zeby mnie takze zweryfikowali. Ciekawe ja wycenia Pandemonium ;)
Środa, 22:10 · Lubię to! · 5
Jacek Kierzkowski Dawid, znam doskonale ekipę która tam pojechała i doprawdy są to chłopaki i krystalicznej uczciwości! Foty też załączyli w raporcie - sporo rar'ów. Nie negują Waszego osiągnięcie - znaczy istnienia linii; mowa jest też o jej powadze, a jakże. Jest kilka różnic ale nie jest to powód do wojen!
Środa, 22:10 · Lubię to!
Marek Karnecki Wg mnie raport nic nowego nie wnosi - tylko jeszcze bardziej [rozbałusza] sprawę :(( niestety..

Cytując Jerzeg Stuhra "A miało być tak pięknie..." :(((
Środa, 22:11 · Lubię to!
Iwo Freshtag Jak ktoś nie pyknął linii do końca,a pisze,że pyknął,i że nie ma przewieszki,która jest,to o jakiej krystalicznej uczciwości mowa? Im dalej od związku,tym lepiej.
Środa, 22:12 · Lubię to!
Jacek Kierzkowski Przeczytajcie spokojnie i w całości.
Środa, 22:14 · Lubię to!
Jacek Kierzkowski Dobrą konkluzją zdaje się być: "Zdajemy sobie sprawę, że treści zamieszczone w naszym raporcie mogą być wykorzystywane
przez obie strony sporu. Uważamy jednak, że żadna ze stron konfliktu nie powinna być
przesadnie zadowolona. Przeciwnicy zespołu zdecydowanie przesadzili zarówno z treścią i
formą krytyki, wielokrotnie przekraczając nie tylko granice dobrego smaku, ale także
zachowując się po prostu nieuczciwie. Z kolei zespół, zamiast ograniczyć się do
merytorycznych odpowiedzi na często zasadne pytania i wyjaśnić zdecydowaną większość
spornych kwestii w ciągu kilku tygodni, nie powstrzymał się od personalnych ataków na
swoich adwersarzy" - str. 36
Środa, 22:15 · Lubię to!
Marek Karnecki ‎100 stron ? to nie Raport... to dywagacje i gdybanie - nie przeczytam nawet za 5000zł netto
Środa, 22:15 · Lubię to!
Jacek Kierzkowski Wolna wola!
Środa, 22:15 · Lubię to!
Rafael Moucka Chyba wlasnie dlatego nigdy nie zrobilem zadnego kursu i nie bylem czlonkiem PZA
Środa, 22:16 · Lubię to! · 4
Iwo Freshtag Za pięć kafli mogę przeczytać.Zasponsorują mi trening i jakiś ciekawy wyjazd;)
Środa, 22:16 · Lubię to! · 1
Iwo Freshtag ‎@Jacek:dziwisz się personalnym atakom? Naprawdę? Przecież gdyby ktoś zarzucał Ci nieprawdę,organizował wyprawę(!),by udowodnić Ci fałsz,a po wszystkim udawał,że nic się nie stało,i czepiał się personalnych ataków,to byś się najnormalniej wku**ił.Jak nie,to poproszę o adres,założę świątynię spokoju w Twojej okolicy na Twoją cześć.
Środa, 22:19 · Lubię to!
Marek Karnecki nie... Raport to z definicji kwintesencja ... a to jest laniem wody .. i nie mam nic do PZA, również znam kilku z uczestników wyprawy weryfikacjyjnej. Również w 100% wierzę zawsze: Jasiowi Kuczera - wspinaniliśmy się nie raz razem w Mamutowej czy Miłoszowi Jodłowskiemu - również, nawet za granicą...

Raport powinien mieć maks kilka zdań - podsumowania ...
Środa, 22:19 · Lubię to! · 1
David Kaszlikowski Niesety Jacku, tutaj wymagamy już precyzji. Nikt nie każe ekspertom na siłę dawać opinii. Właśnie przeczytałem o "podważeniu całego swojego dorobku" na podstawie zawyżenia trudności..czytam i w ciągu 5 minut widzę kilka zupełnie nielogicznych i odbiegających od wiedzy fachowej informacji. Teraz proszę o wyjaśnienia - jak można przecenić cos czego sie nie robiło (srodek góry), jak można mieć pewność że (kopula ) przeszło się tak jak my dziewczyny - bez konsultacji z nami, majac na swoim topo zupelnie inna wycenę niż my i dziewczyny . to jest dla mnie zagadka. Nic, ale może się mylę może mnie "wyprawa " lub "zespol" wyprowadzi z błędu. Powtarzam dziwie się że nikt sie z nami nie kontaktował w celu uściślenia przebiegu, ale może o to właśnie chodziło żeby nie uściślać (??).Czytam jeszcze.
Środa, 22:21 · Lubię to!
Iwo Freshtag Krystaliczna uczciwość toto raczej nie jest...Jak czegoś nie robię,to jak mogę wiedzieć,jak jest trudne? Ale to jak dyskutowanie z PZPN,albo z politykami w rządzie.
Środa, 22:33 · Lubię to!
Ja Ca Odpuść Dawid. Dałeś za dużo i już. Nauczka na przyszłość. Cieszę się, że się nie zawiodłem
Środa, 22:52 · Edytowany · Lubię to! · 2
Iwo Freshtag Jak ktoś nie przeszedł drogi,jak może dyskutować o wycenie? Oświeć mnie.
Środa, 22:36 · Lubię to!
Jacek Kierzkowski Iwo - ataki atakami, to gigantyczne zjawisko objęło cale środowisko i dziwnym by było gdyby nie bylo wśród tego pieniaczy, klakierów, myślicieli i krytyków. Wot narmalna sprawa... Osobiście nigdy nie zabrałem jednoznacznego głosu w temacie i czekałem w ciszy. Takich jak ja jest wielu a może większość. Nadal daleki jestem od ocen i tak pewnie pozostanie bo ta dyscyplina jest dla mnie czymś ponad to wszystko. Przygladać się wolno, wnioski wyciągać też a nawet dyskutować, hę? Kwestia sposobu i jakości owych procesów. Każdy ma swoją kulturę i nie można wymagać od wszystkich grania w jedną nutę. Tak czy owak jest to sprawa bez precedensowa w dziejach alpinizmu i warto pochylić się nad nią w kontekście szerszym niż stricte raport, etc. To obnażyło coś niesamowicie niepokojącego w naszym środowisku - bez względu na formalne i instytucjonalne płaszczyzny tegoż. @#$%& z PZA i resztą - chodzi o ludzi, którzy się wspinają i tym czym jest dziś ta dyscyplina w obliczu różnych kontekstów (medialnych, sportowych, niszowych, etc).
Środa, 22:37 · Lubię to! · 2
Iwo Freshtag Mnie tam oświeciło przed kilkoma laty.Ale rozumiem,o czym mówisz.Nie rozumiem natomiast kilku elementów - zachowania reszty wspinaczy(z wyprawy,chyba,że zmowa,choć raport pisze kierownik?),zachowania środowiska,które przyzwala na ściemy,pseudokomisje,fałszywe raporty i ekipy,które nie przechodzą drogi,a ją oceniają,i tym podobnych rzeczy.W rządzie rozumiem,że nas ściemniają,bo większość ludzi walczy o przetrwanie,więc takich łatwo ściemnić,ale tutaj? W środowisku ludzi w miarę ogarniętych,takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.A mają.Przykłady można by mnożyć,ale po co się wkurzać przed nocą? Pozdrawiam uczciwych.
Środa, 22:43 · Edytowany · Lubię to!
Rafał Samborski Kochani, ja wiem, że w kategoriach i kryteriach myślenia komisji, zespołów ekspertów etc, moje zdanie jest jałowym wkładem niczym komentarz R2D2 i C3PO do zagrożenia i konsekwencji ingerencji w sprawy ludzkie mrocznego widma... Ale to tak samo jak ocenianie owych (czyt, drogi Golden Lunacy i okoliczności wytyczenia owej drogi) na podstawie układu scalonego w.w. w kontekście wielkiego BUM!!!

Film to film, a wspinaczka to wspinaczka!
Analizowanie treści zawartych w materiale video pod kątem faktoriografii, geologii i co najważniejsze dla mnie - relacji międzyludzkich w zderzeniu z niepowtarzalnymi i niewyryfikowalnymi 'fochami' natury jako wartości poglądowej przy zawodowej analizie trudności przedsięwzięcia świadczy o ignorancji i infantyliźmie "sędziów", którzy nie mając do tego narzędzi ani kompetencji roszczą sobie prawo do oceny zdarzenia faktycznego przez pryzmat filmu, który ma wartość emocjonalną a nie dokumentacyjną...

ZAPRASZAM PANÓW 'EKSPERTÓW' DO DYSKUSJI!!!
Rafał Samborski, montażysta filmu "Co się Wydarzyło na wyspie Pam", członek PSM ('Panom' podpowiadam - Polskie Stowarzyszenie Montażystów!) i życzę powodzenia ;-P
Wczoraj o 00:58 · Lubię to! · 1
David Kaszlikowski Rafał, od filmu się już odkleili, jak doszło do nich ,że się ośmieszaja. grupa jadąca po filmie jest dzis maleńka.
Wczoraj o 01:01 · Lubię to!
Rafał Samborski Niby się odkleili, ale bez filmu gdybaliby jak Jacek i Placek o drodze 'po tęczy'... Chętnie z nimi się zmierzę i wymienię spostrzeżenia !
Wczoraj o 01:05 · Lubię to!
Rafał Samborski Gdyby nie film, i Wasz (nasz;-) sukces z nim związany nie byłoby całej tej zawiści i pierdolenia o zeszłorocznym topniejącym śniegu ;-)
Wczoraj o 01:06 · Lubię to! · 1
David Kaszlikowski to prawda, pozdrowienia Sambor ;-)
Wczoraj o 01:08 · Lubię to! · 1
Rafał Samborski Mam dość ignorancji, amatorów, wszechwiedzących dekli i 'znających się na wszystkim' ciołków! Ja im się nie wpierdalam w wytyczanie szlaków wspinaczkowych i weryfikację owych, więc oni niech też się odpierdolą od oceny co jest dokumentem a co nie jest, bo nie mają do tego kompetencji, doświadczenia i potrzebnej wiedzy!!! Wara IM od mojej pracy i uczciwości! Ja w ich robotę się nie wpierdalam i basta!
Wczoraj o 01:10 · Lubię to! · 2
Rafał Samborski I jak zajdzie taka potrzeba to spotkam się z nimi na Ubitej Ziemi w samo południe i spuszczę intelektualny wpierdol, bo dla mnie są przedszkolakami bez umiejętności chodzenia po chodniku filmowym!!!!!!!
Wczoraj o 01:12 · Lubię to!
Rafał Samborski Boys & Girls - w co mam kliknąć na PZA, żeby móc wstawić swój komentarz, bo tam tylko jest opcja CZYTANIA dla niezrzeszonych, a ja nawet jak szesnasty raz wejdę na Mont Everest to się nie zrzeszę!
I MAM TEGO BURDELU NAPRAWDĘ JUŻ DOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!
Wczoraj o 01:21 · Edytowany · Lubię to!
David Kaszlikowski Sambor to niestety jeszcze nie koniec, zaraz znajdą sobie coś innego. Na przykład jakąś nasza wyprawę sprzed lat 10 :-), żyjemy w świecie wypraw weryfikacyjnych i Swiętej Inkwizycji..., szkoda tylko, że trzeba weryfikować weryfikatorów ;-)).Czołem.
Wczoraj o 01:26 · Lubię to! · 1
Rafał Samborski Potrzebuję tylko info, gdzie mogę pisać/komentować, żeby wsadzić kij we wszystkie te pieprzone mrowiska (i za jednym zamachem być wszędzie cytowanym i opluwanym przez widzów "Na dobre i na złe", jako znawców medycyny), żebym nie musiał przedzierać się setki postów ignorantów, którzy twierdzą/myślą, że na wszystkim się znają (bo już nie raz 'skamerowali' wakacje podczas wspinaczki do baru w Zakopanym i szwagrowi nawet 'zmontowali 18to godzinny film z 12to godzinnego wesela!)... ??????
Wczoraj o 01:53 · Lubię to! · 3
Eliza Kubarska ‎Rafał Samborski Widziałeś listę swoich nagród? To nie wszytskie...Kilka rzeczy przy tej produkcji było naprawdę ciężkich ale najwazniejsze się udało: skupić zdolnych filmowców wokół. Dzięki!!! To była wielka przyjmność z Tobą pracować!!!! [polishdocs.pl]
Wczoraj o 02:46 · Lubię to! · 1
Michał Kajca Marek, streszczenie jest na początku, ma zaledwie 3 strony. Dodatkowo sprawozdanie wyprawy weryfikacyjnej ma 4 strony (od str. 101 do 105). Warto przeczytać choć tyle...
Wczoraj o 08:32 · Edytowany · Lubię to! · 1
Rado Sław Warto zobaczyć też zdjęcia z kilku "kluczowych" wyciągów: [download.pza.org.pl]
2 godz. temu · Lubię to!
David Kaszlikowski Co ciekawe zdjęcie z laybacka wygląda na znacznie poważniejsze niż nasze foty... zastasnawiam się co prawda gdzie są zdjecia z wiekszosci płytowych wyciągów, choć w sumie nie dziwie się że chłopaki robili foty glównie w terenie łatwym. Pytanie czy jest wiecej zdjeć ?
2 godz. temu · Lubię to!
Rado Sław Tak, są dostępne wszystkie w archiwach do pobrania dla wszystkich zainteresowanych ze stron PZA.
około godziny temu · Lubię to!
David Kaszlikowski A są jakieś inne archiwa niż te podane poza tym linkiem [download.pza.org.pl] ?
2 sekund(y) temu
Index of /raport_gl/Zdjecia/
download.pza.org.pl
około godziny temu · Lubię to!
Rado Sław Są tam setki zdjęć. Kiepsko to wygląda :-(
około godziny temu · Lubię to!
David Kaszlikowski to prawda, kiepsko dla Kapituły ;-)
50 minut(y) temu · Lubię to!
David Kaszlikowski w cześci ogólnej są 204 zdjęcia, większość z półek,i połogów. nie ma zdjęć w ogole z plytowych wyciągów, przejsc pasa rpzwieszeń etc. Zachodzi pytanie dla czego umieszczono własnie taka kolekcje a nie inna ??? W materiale wizulanym , na szczeście mamy kilka informacji na temat manipulacji Kapituły Jedynki.Dobre i to.
8 minut(y) temu · Lubię to!Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-31 17:51 przez janbrzuchwa.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

TomaszKu Wskaż!

seler 31 sie 2012 - 11:43:04

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 31 sie 2012 - 11:56:14

Re: TomaszKu Wskaż!

seler 31 sie 2012 - 12:11:07

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 11:56:27

Re: TomaszKu Wskaż!

TomaszKa 31 sie 2012 - 15:05:42

Re: TomaszKu Wskaż!

inż Mamoń 31 sie 2012 - 15:11:28

Re: TomaszKu Wskaż!

TomaszKa 31 sie 2012 - 15:18:42

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 16:56:59

Re: TomaszKu Wskaż!

seler 31 sie 2012 - 15:22:21

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 31 sie 2012 - 15:25:44

Re: TomaszKu Wskaż!

TomaszKa 31 sie 2012 - 15:37:52

Re: TomaszKu Wskaż!

seler 31 sie 2012 - 15:39:55

Re: TomaszKu Wskaż!

TomaszKa 31 sie 2012 - 15:58:48

Re: TomaszKu Wskaż!

seler 31 sie 2012 - 16:15:10

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 31 sie 2012 - 16:20:59

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 18:20:40

Re: TomaszKu Wskaż!

TomaszKa 31 sie 2012 - 16:21:38

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 31 sie 2012 - 15:26:51

Re: TomaszKu Wskaż!

przmł 31 sie 2012 - 15:07:26

Re: TomaszKu Wskaż!

janbrzuchwa 31 sie 2012 - 17:29:43

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 17:46:57

» Re: TomaszKu Wskaż!

janbrzuchwa 31 sie 2012 - 17:50:27

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 18:36:45

Re: TomaszKu Wskaż!

janbrzuchwa 31 sie 2012 - 18:42:39

Re: TomaszKu Wskaż!

burlan 31 sie 2012 - 18:51:38

Re: TomaszKu Wskaż!

janbrzuchwa 31 sie 2012 - 18:58:41

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 19:13:32

Re: TomaszKu Wskaż!

szczepan2 31 sie 2012 - 18:53:57

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 19:20:43

Re: TomaszKu Wskaż!

przmł 31 sie 2012 - 19:51:39

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 31 sie 2012 - 20:15:07

Re: TomaszKu Wskaż!

łojant 03 wrz 2012 - 15:20:17

Re: TomaszKu Wskaż!

kierownik 03 wrz 2012 - 15:35:49

Re: TomaszKu Wskaż!

andrzej 03 wrz 2012 - 15:53:49

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 03 wrz 2012 - 15:56:40

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 03 wrz 2012 - 16:50:13

Re: TomaszKu Wskaż!

Less-R 03 wrz 2012 - 17:06:12

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 03 wrz 2012 - 17:10:29

Re: TomaszKu Wskaż!

Less-R 03 wrz 2012 - 17:27:22

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 03 wrz 2012 - 17:15:29

Re: TomaszKu Wskaż!

Less-R 03 wrz 2012 - 17:26:23

Re: TomaszKu Wskaż!

andrzej 03 wrz 2012 - 17:30:31

Re: TomaszKu Wskaż!

Less-R 03 wrz 2012 - 17:39:14

Re: TomaszKu Wskaż!

andrzej 03 wrz 2012 - 18:52:53

Re: TomaszKu Wskaż!

ziel80 03 wrz 2012 - 19:40:54

Re: TomaszKu Wskaż!

andrzej 03 wrz 2012 - 19:47:10

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 03 wrz 2012 - 21:21:37

Re: TomaszKu Wskaż!

JanekZ 03 wrz 2012 - 22:14:47

Re: TomaszKu Wskaż!

makar 03 wrz 2012 - 22:51:07

Re: TomaszKu Wskaż!

kierownik 03 wrz 2012 - 23:18:02

Re: TomaszKu Wskaż!

łojant 04 wrz 2012 - 13:22:12

Re: TomaszKu Wskaż!

kierownik 04 wrz 2012 - 13:32:29

Re: TomaszKu Wskaż!

Manu 03 wrz 2012 - 23:22:00

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 03 wrz 2012 - 17:37:25

Re: TomaszKu Wskaż!

burlan 03 wrz 2012 - 17:26:28

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 03 wrz 2012 - 17:38:23

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 03 wrz 2012 - 17:43:22

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 03 wrz 2012 - 17:49:21

Re: TomaszKu Wskaż!

Less-R 03 wrz 2012 - 17:50:57

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 03 wrz 2012 - 17:52:26

Re: TomaszKu Wskaż!

hh88 03 wrz 2012 - 17:58:57

Re: TomaszKu Wskaż!

seler 03 wrz 2012 - 20:09:46

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 03 wrz 2012 - 20:55:58

Re: TomaszKu Wskaż!

Kanet 03 wrz 2012 - 21:34:10

Re: TomaszKu Wskaż!

Manu 03 wrz 2012 - 22:03:19

Re: TomaszKu Wskaż!

łojant 03 wrz 2012 - 18:34:05

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 03 wrz 2012 - 18:36:39

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 03 wrz 2012 - 21:25:33

Re: TomaszKu Wskaż!

łojant 06 wrz 2012 - 11:53:36

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 06 wrz 2012 - 13:12:00

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 06 wrz 2012 - 13:26:47

Re: TomaszKu Wskaż!

przmł 06 wrz 2012 - 14:44:38

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 06 wrz 2012 - 15:08:38

Re: TomaszKu Wskaż!

Starosta 06 wrz 2012 - 16:37:10

Mnie się ta ściana podoba

andrzej 06 wrz 2012 - 17:36:07

Re: Mnie się ta ściana podoba

dr know 06 wrz 2012 - 18:27:50

Re: Mnie się ta ściana podoba

andrzej 06 wrz 2012 - 20:36:42

Re: TomaszKu Wskaż!

SzaryBan 06 wrz 2012 - 20:39:22

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 06 wrz 2012 - 21:47:07

Re: TomaszKu Wskaż!

Kajman 06 wrz 2012 - 22:15:54

Re: TomaszKu Wskaż!

przmł 07 wrz 2012 - 00:22:42

Re: TomaszKu Wskaż!

łojant 07 wrz 2012 - 10:15:10

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 07 wrz 2012 - 10:43:09

Re: TomaszKu Wskaż!

dr know 07 wrz 2012 - 10:49:02

Re: TomaszKu Wskaż!

nat 07 wrz 2012 - 11:07:37

Re: TomaszKu Wskaż!

SzaryBan 07 wrz 2012 - 10:26:03Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty