Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

18 sty 2012 - 13:44:41
Nie bardzo wiem o jakich rozporządzeniach mówisz ale właśnie wróciłem z darmowej porady prawnej w Państwowej Inspekcji Pracy w moim mieście.
Otóż dla PIP-u nie potrzebuję żadnych badań, szkoleń a nawet sprzętu :).
Cyt"... może pan sie przypiąć nawet sznurówkami, albo wcale..." Jeśli mam pewność że sprzęt np leżał w szafie przez parę lat i stracił ważność ale nadal nadaje się do pracy mogę spokojnie z niego korzystać bez obawy że Pan BHP-owiec ściągnie nas ze ściany i wlepi mandat za przeterminowany kask czy szelki.
TO TYLKO DOTYCZY JEDNOOSOBOWEJ FIRMY.
Problem pojawia się w przypadku wypadku przy pracy (byłem też po poradę w ZUS-e).
Jeżeli spadniesz z dachu i nie byłeś przypięty, byłeś zabezpieczony nieumiejętnie bądz Twój przeterminowany (20 letni) sprzęt zawiódł (szelki się spruły a lina np. urwała) ZUS odstąpi od wypłacenia odszkodowania.
Natomiast jeśli bezpośrednią przyczyną wypadku nie było uszkodzenie Twojego przeterminowanego bądź nieumiejętne zabezpieczenie, a np. osłabienie punktu stanowiskowego, bądź jego nieumiejętny wybór (zleciałeś wraz z kominem, który wyglądał na solidny) ZUS normalnie wypłaci odszkodowanie, nie patrząc czy pracowałeś na sprzęcie nowym, czy przeterminowanym.

Uwaga!!! Wszystko zmienia się o 180' gdy zatrudnimy choć jednego pracownika :(

Czekam na wszystkie sugestie dotyczące szkoleń, badań oraz dopuszczenia sprzętu w przypadku firmy jednoosobowej.

Pozdrawiam haward
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

badyl 07 sty 2012 - 19:04:40

Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

Anonimowy użytkownik 07 sty 2012 - 20:02:23

Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

badyl 07 sty 2012 - 21:17:53

Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

haward 09 sty 2012 - 00:05:37

Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

BB 12 sty 2012 - 21:24:19

» Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

haward 18 sty 2012 - 13:44:41

Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

malaga69 07 kwi 2012 - 21:32:02

Re: kurs wysokościowy czy badania wysokościowe - do pracy

kali 11 kwi 2012 - 22:08:58



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty