28 lut 2023 - 21:19:42
Tak jak Velka pisze, istotne jest czy to sznurówki, czy rzepy - to są całkowicie różne buty.
W sumie zawsze dziwiło mnie nazewnictwo przyjęte przez Sportivę - mi sznurowane Miury wydawały się dość podobne do rzepowych Katan, a sznurowane Katany przypominały konstrukcyjnie rzepowe Miury (chociaż były od nich wyraźnie bardziej komfortowe).

Odpowiadając na pytanie dot. rozmiarówki - trudno cokolwiek powiedzieć bez mierzenia, każdy ma inną stopę, nie każdy model jest do niej dopasowany, do tego jeden model Sportivy w rozmiarze 'x' może być zupełnie inny niż inny model Sportivy w tym samym rozmiarze.
[www.lasportiva.com] - tutaj widać czy but jest wąski, średni, czy szeroki.

Przykład przerabianych przeze mnie kilku modeli Sportivy (mój numer w adidasach to 44,0, czasem 44,5):
Miura VS rzepowa - 41 - dawno temu aż przesadnie ciasne (teraz nie jestem w stanie ich używać), na drogi sportowe.
Miura sznurowana - 41 - ani za ciasne, ani za luźne, ale mimo wszystko dość komfortowe, na drogi sportowe.
Miura sznurowana - 42 - straszny kapeć na wielowyciągi.
Miura VS rzepowa - 42 - ani za ciasne, ani za luźne, ale mimo wszystko dość komfortowe, na drogi sportowe.
Solution - 41 - ciasny (ale idealnie dopasowany do mojej stopy) but na drogi sportowe, 42 były kapciem.
Solution Comp - 41 - ciasny (ale idealnie dopasowany do mojej stopy) but na drogi sportowe, 42 były kapciem.
Otaki - 42,5 - dość komfortowe buty na trad czy na drogi wielowyciągowe (ale uciskające nieco Achillesa)
Otaki - 43 - aż zbyt komfortowe buty na drogi wielowyciągowe (zbyt kapciowate) (wciąż uciskające nieco Achillesa).
Nie wymieniam np. sznurowanych Katan, Skwam, Kataki, paru innych modeli, które kupiłem i które odesłałem lub sprzedałem (bo po dłuższym przymierzaniu mi nie podeszły).

Co do Ocuna wspominanego przez Valdiego:
Ozone stary - 43 - dość komfortowy i wspaniale dopasowany do mojej nogi but na drogi sportowe (jedne z najwygodniejszych dla mojej stopy butów, w jakich kiedykolwiek się wspinałem)
Ozone nowy - 43 i większe - but, który kompletnie mi nie pasuje, nie jest dopasowany do mojej stopy, uwiera mnie.
Bullit - 43 - rozmiarowo wręcz identyczny z Solution 41, mam bardzo podobne odczucia jeśli chodzi o jego dopasowanie do mojej stopy.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

La sportiva rozmiar

oske 18 sty 2023 - 19:54:03

Re: La sportiva rozmiar

makar 18 sty 2023 - 23:09:04

Re: La sportiva rozmiar

valdi 19 sty 2023 - 18:17:20

Re: La sportiva rozmiar

komar 20 sty 2023 - 07:21:56

Re: La sportiva rozmiar

velka 02 lut 2023 - 10:46:45

» Re: La sportiva rozmiar

Wojtek.J 28 lut 2023 - 21:19:42



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować