Re: Jakie powinny być buty?

22 gru 2020 - 10:34:39
Majkel Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kto to pisał i skąd wziął te swoje mądrości?
Jak to, kto to pisał. Przedstawiciel firmy, nie mający zapewne nic wspólnego z górami.

Pokazuje to choćby takie zdanie: "Wychodząc na wiele godzin w góry trudno przewidzieć, z jaką pogodą będziemy mieli do czynienia."
No akurat dziś to nie trudno przewidzieć i raczej każdy, kto góry traktuje poważnie, przed wyjściem prognozę sprawdza kilka razy.

"Dlatego właśnie męskie buty trekkingowe powinny być bardzo uniwersalne"
A dlaczego męskie? A kobiety, to niby co, tylko domowe kapcie noszą?


> Druga sprawa: doradza się buty z membraną nawet na
> lato, bo może być ulewa. Nie wiem, może się coś
> zmieniło w funkcjonowaniu membran lub prawach
> fizyki, ale zawsze się mówiło, że membrana taka
> jest najskuteczniejsza przy dużej różnicy
> temperatur. Tzn. gdy na dworze jest 25 st. a w
> bucie 40 st. to wydajność membrany spada.

Wysoko w górach, nawet w Tatrach, "na dworze" rzadko jest 25 stopni, nawet w środku lata. Więc z tym bym polemizowała.

A co do wysokości butów - kwestia indywidualna, mi najbardziej odpowiadają buty pośrednie - nie całkiem niskie, nie wysoki, ale tuż przed kostkę. I nie ze względu na stabilizację - zgadzam się że najlepszą stabilizację zapewniają nam nasze mięśnie, ale ze względu na ochronę przed kamieniami, uderzeniem, otarciem etc. Tak mi wygodnie. Ale są to zarazem buty bardzo lekkie i nie nie usztywniające niczego, za to pozwalające na robienie łatwych dróg wspinaczkowych.

Ale, nie ma po co dyskutować z treściami zawartymi w artykule, którego celem jest tylko i wyłącznie zaprezentowanie jakiego tam modelu buta, osobiście zresztą uważam, że w góry mało odpowiedniego.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Jakie powinny być buty?

Majkel 14 gru 2020 - 13:59:05

Re: Jakie powinny być buty?

valdi 14 gru 2020 - 18:29:55

» Re: Jakie powinny być buty?

płochacz halny 22 gru 2020 - 10:34:39



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować