Re: Jak to się ma do primalofta?

29 sty 2019 - 14:27:38
Tak sie wszyscy uparli na tego Primalofta! Upór godzien lepszej sprawy!
Jednak wciąż porównywanie ciepłoty do puchu gęsiego przeciętnej jakości (przez grzeczność nie porównuję do wysokiej jakości puchu) nie powinno mieć miejsca. Producenci dokonują wielu przekłamań, aby narzucić swoją narrację, bo wtedy łatwiej im zdobyć rynek.
Proponuję ustanowić za standard prawdziwy dobrej jakości puch i nadać tej wartości liczbę "1" (złoty standard) - i potem patrzyć na ociepliny sztuczne, jak ułamkują się grubo poniżej tej jedynki. Nie inaczej będzie z "cudownym dzieckiem Marmota".
Najlepszej jakości puch jest wciąż, 2-3 raza cieplejszy niż najlepszy materiał syntetyczny (kropka).

Ale do rzeczy:
Ta ocieplina niewiele ma rewolucji w sobie - tym bardziej że RAB używał jej już w 2015/2016 (więc "rewolucja" ma już 3 lata). Na pewno fajniej wygląda bo jest bardziej puszysta niż Thermobal (czyli Primaloft) czy Primaloft, czy Climashield, etc. Tylko że sama puszystość jeszcze nie świadczy o "cieplności" kurtki wykonanej z takiego materiału. Niemniej w mieście będzie można się pokazać.
Ta najnowsza technologia wciąż ustępuje ocieplinie Primaloft Gold i Climashield Apex, że o puchu nie wspomnę.
Ma natomiast jedną zaletę - może jest trochę porównywalna z najtańszym (najgorszym puchem używanym przez dobrych producentów), więc producent XXX może zrezygnować z części ubiorów puchowych na rzecz Eco Featherless. Klient musi pamiętać, że tego typu ocieplina ma wyjątkowo niską trwałość cieplną.
Niemniej najważniejsze pytanie pozostaje o RZECZYWISTĄ cieplność tego materiału w różnym stanie zawilgocenia a także jego trwałość (bo większość kurtek ze sztucznych ocieplin jest nic nie warta po jednym roku używania).
Trwałość! Kto ma kurtkę z Primaloftem, czy Climashield, ten wie... Tutaj nie zanosi się na zmiany. Każdy materiał "dmuchany" w cienkie nitki ma problem z trwałością: im cieńsze nitki tym większa cieplność ale tym niższa trwałość. Więc, żeby nitki miały mniejszą szansę załamania niektóre firmy zaczęły ciąć je na drobne kawałki, które jednak dają niższą termikę i niższą trwałość niż materiał w większych brytach. Czyli krok wstecz, ale materiał tańszy w produkcji, łatwiejszy w obróbce i wygląda fajnie. (Pewno se taką kupię na miasto.)

Materiał pisany wyraźnie na zamówienie producenta pod umysł "ciemnego ludu".
Rewolucji nie ma, więc nie wyciągajcie gilotyny.

Jumbo
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Jak to się ma do primalofta?

pozzie 28 sty 2019 - 14:56:54

» Re: Jak to się ma do primalofta?

Jumbo 29 sty 2019 - 14:27:38

Re: Jak to się ma do primalofta?

inw 30 sty 2019 - 22:54:59

Re: Jak to się ma do primalofta?

Jumbo 01 lut 2019 - 13:09:15

Re: Jak to się ma do primalofta?

inw 01 lut 2019 - 14:31:04

Re: Jak to się ma do primalofta?

Bee 09 maj 2019 - 18:52:28

Re: Jak to się ma do primalofta?

ROCKDUDE 09 maj 2019 - 21:47:42Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować