Zimowa kurtka miejska

11 gru 2018 - 08:24:21
Hej,

Postanowiłem tutaj napisać swój pierwszy temat bo pewnie nikt się nie zna na temacie bardziej niż pasjonaci wspinaczek :)

Od jakiegoś czasu szukam nowej kurtki zimowej tylko i wyłącznie do warunków miejskich. Mam taki problem z zimą, że jest mi wiecznie zimno i tym razem postanowiłem zainwestować w dobrą kurtkę. Sprawdzałem kilka modeli The North Face i widziałem parę ciekawych modeli z wypełnieniem z gęsi oraz syntetycznym. I wiem, że naturalny pierz lepiej izoluję, jak złapie wilgoć to jest problem z wyschnięciem kurtki i stopień izolacji nieco spada. Syntetyczne wypełnienie podobno mniej grzeje ale niestraszne są deszcze i wiatry.

Aktualnie mieszkam za granicą i zima jest dość łagodna. Zazwyczaj pada deszcz a temperatura jest na plusie przez większość czasu.

I szczerze mówiąc mam problem z podjęciem decyzji który wariant będzie dla mnie najlepszy. Na chwilę obecną syntetyczne wypełnienie spełniałoby swoje zadanie, lecz po powrocie do Polski zima może być różna...mroźna z arktycznym wiatrem i tutaj puch pewnie byłby lepszym wyborem. Z drugiej strony nie lubię jak kurtka jest gruba i człowiek wygląda jakby szedł na walki sumo.

Czy mógłby mi ktoś pomóc z wyborem odpowiedniego typu kurtki? Zależy mi aby kurtka była ciepła ale zarazem odporna na wilgotną zimę oraz mroźne warunki w Polsce.

Wiem, że forum jest wspinaczkowe jest dość średnim miejscem na tego typu pytania,ale w internecie jest ciężko znaleźć sprawdzone informację.

Mam nadzieję, że ktoś odpisze :)
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Zimowa kurtka miejska

d_singe 11 gru 2018 - 08:24:21

Re: Zimowa kurtka miejska

Warchoł 12 gru 2018 - 17:06:51

Re: Zimowa kurtka miejska

ROCKDUDE 12 gru 2018 - 20:54:16

Re: Zimowa kurtka miejska

lpi 13 gru 2018 - 11:06:17Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować