Re: dziura w La Sportivach Oxy Gym po 3 miesiącach wspinania

ako
12 lip 2017 - 22:18:42
magda100 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Po 3 miesiącach mało intensywnego wspinania na ści
> ance (1-2x/tyg) zrobiła się dziura na czubku buta
> La Sportiva Oxy Gym (nowego). Oczywiście sklep i d
> ystrybutor odrzucili reklamację. Napisałam do La S
> portivy, odpisali, że TO NORMALNE ZUŻYCIE i żeby s
> obie podkleić. Trochę już różnych butów zużyłam al
> e zwykle wytrzymywały dużo dużo dłużej. Obliczyłam
> , że taniej wychodzi wypożyczać buty na ścianie...
> Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

Kilkanaście lat temu, w czasach gdy wspinaliśmy się w Laserach Boreala, kolega zrobił dziurę na czubku po kilku / kilkunastu wspinkach na Koronie i w Skałach. Reklamował buty i chociaż byliśmy sceptycznie nastawieni, buty mu wymieniono (czy też zwrócono kasę, już nie pamiętam).
Co do Twojego przypadku, to oczywiście może to być wada fabryczna buta, np zbyt cienki rant, ale jest to mało prawdopodobne.
Czasem jest tak, że zmiana modelu buta na zupełnie inną konstrukcję niż mieliśmy do tej poey, powoduje, że zmieniamy sposób stawiania nogi ma stopniach. Z opisu Oxy Gym wynika, że jako specjalnie zrobione na panel, mają grubszą 5 mm podeszwę. Możliwe, że gorsze czucie stopni w porównaniu z poprzednimi butami i inna konstrukcja (sztywność, bardziej lub mniej asymetryczne itp.) skłaniały cię do mimowolnego "szurania" czubkami po ścianie i stąd problem.
Oceń grubość gumy na rantach, porównaj te buty z poprzednimi i zastanów się czy zmiana butów bardzo wpływa na to jak stawiasz stopę na stopniach ... wrzuć foty na forum .. foty butów oczywiście ... ;-)

Pozdrawiam,

ako
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

dziura w La Sportivach Oxy Gym po 3 miesiącach wspinania

magda100 07 lip 2017 - 16:59:20

Re: dziura w La Sportivach Oxy Gym po 3 miesiącach wspinania

komar 12 lip 2017 - 08:44:51

» Re: dziura w La Sportivach Oxy Gym po 3 miesiącach wspinania

ako 12 lip 2017 - 22:18:42



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty