Re: But wspinaczkowy na granit

14 mar 2017 - 14:44:40
Cześć,

Uważam, że do VI podstawowym kryterium przy wyborze to komfort i tym bym się na Twoim miejscu kierował. Jest to w dużym stopniu sprawa indywidualna, więc ostatecznie i tak trzeba buta zmierzyć.
Butami dedykowanymi na wielowyciągówki są LaSportivy TCPro, dużo osób poleca i na pewno są dobre, jednak cena trochę odstrasza.

Do tej pory w Tatrach wspinałem się w LA Mantis i byłem zadowolony. Już są po kilku podklejeniach, rzepy nie trzymają tak dobrze, a komfort taki, że po zakupy można w nich chodzić. Na drogach do VI nigdy nie były ograniczeniem. Następcą tych Mantisów jest teraz LA Tarantula (ogólnie guma w tych butach to żadna rewelacja, ale na Tatry w tych trudnosciach wystarczy).

Na pewno świetnym i przy odpowiednim doborze rozmiaru, komfortowym butkiem byłaby Katana, ale cena już odpowiednio wyższa.

Jeżeli nie ogranicza Cię budżet to bym celował w TC Pro lub Katanę, ale tak jak mówiłem wcześniej - głównie kierowałbym się komfortem, a to sprawa indywidualna.

Sam teraz stoję przed zakupem butów w góry, więc też chętnie poczytam propozycję innych. Z tych, co mierzyłem idealnie leżały mi Red Chili Spirit VCR, ale nie ma nigdzie na mnie rozmiaru teraz.

Pozdr.
Łukasz
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

But wspinaczkowy na granit

heziu 14 mar 2017 - 13:49:26

» Re: But wspinaczkowy na granit

Madness 14 mar 2017 - 14:44:40

Re: But wspinaczkowy na granit

BETON 14 mar 2017 - 19:12:48

Re: But wspinaczkowy na granit

velka 15 mar 2017 - 07:13:09

Re: But wspinaczkowy na granit

Sprocket 15 mar 2017 - 09:33:55



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty