Re: Buty - wybór - prośba o opinię użytkowników.

ako
14 maj 2014 - 16:21:47
triad Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Interesują mnie dwa modele:
> Buty wspinaczkowe Tenaya RA
> Buty wspinaczkowe Red Chili CORONA VCR
>

Wspinam się między innymi w Tenaya Scratch (druga para). Już ich nie produkują, ale z wyglądu i opisu bardzo podobne są do modelu RA. Kupowałem je kiedyś, bo potrzebowałem tanich butów do rozgrzewkowego wspinania, ładowania i patentowania, a one ostatecznie okazały się moją tajną bronią na najtrudniejsze drogi, jakie robiłem w życiu .. :-)
Moje Scratch są solidnie ciasne, co przy dość sztywnej podeszwie powoduje, że były znakomite na wapienne dziurki i krawądki. Piszę były, bo druga para już się solidnie zużyła i teraz gorzej stoi ... ;-).
Zamierzałem zakupić RA, ale nie mam gdzie przymierzyć, a producenci jednak z czasem zmieniają rozmiarówkę ...

Wspinam się głównie w Miurach wiązanych (po zmianie przez LS konstrukcji na miększą, wigoru na wapieniu nabierają dopiero po podklejeniu twardszą gumą, albo gdy są ekstremalnie ciasne, rozbijają się szybko). Mam też LS Solution (nie bardzo mi pasują ze względu na miękkie śródstopie - może to kwestia przyzwyczajenia?), 5/10 Verde - raczej na łatwiejsze drogi i do ładowania.

O Red Chili nic nie napiszę, bo nigdy ich na nogach nie miałem .. :-)

Pozdrawiam,

ako
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Buty - wybór - prośba o opinię użytkowników.

triad 27 kwi 2014 - 17:16:43

Re: Buty - wybór - prośba o opinię użytkowników.

grzesg60 14 maj 2014 - 15:48:13

» Re: Buty - wybór - prośba o opinię użytkowników.

ako 14 maj 2014 - 16:21:47

Re: Buty - wybór - prośba o opinię użytkowników.

triad 14 maj 2014 - 20:03:22



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty