Mleczko sie wylalo

11 mar 2016 - 16:05:34
jak Andrzej Mleczko, swiety i w aureoli, Loze i Jaruzelskich zbawial

[www.wykop.pl]


"Mamą chrzestną została moja przyjaciółka Monika Janowska, żona Andrzeja Mleczki, który też uczestniczył w ceremonii. Ojcem chrzestnym był Artur Nowakowski, wieloletni kolega i dawna sympatia (tego dnia odbył się również chrzest jego córki Marii). Ksiądz, który odnalazł mój akt chrztu, był wtedy chory, lecz przysłał swego kolegę z Krakowa. Było to pod koniec sierpnia, a więc w tym czasie co moja tajemna ceremonia, tyle że czterdzieści lat później. Ksiądz taktownie mówił do Gucia: „Teraz przyjmujemy cię do wspólnoty chrześcijańskiej, a reszta jest twoim wolnym wyborem”. Mówił również, co szczególnie mnie wzruszyło, że kiedy człowiek płynie po oceanie i woda jest spokojna, można rozkoszować się samotnością. Natomiast w momencie, kiedy zaczyna się sztorm, potrzebni człowiekowi są inni, którzy wyciągną pomocną dłoń – i tym powinna być wspólnota chrześcijańska. Gdyby więcej było takich księży, być może dzisiaj Kościół nie borykałby się z kryzysem wiary.
Wychodziliśmy z kościółka o zachodzie słońca. W oddali piętrzył się Giewont, na tle którego robiliśmy sobie zdjęcia – na tych górskich łąkach, zdecydowanie bliżej nieba... Nawet Andrzej Mleczko ze swoją brodą i świetlistym czołem wyglądał jak święty w aureoli."
Monika Jaruzelska "Towarzyszka panienka" Warszawa 2013


"Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 9:55 am

--------------------------------------------------------------------------------
Z upoważnienia zamieszczam poniższą informację:

W Wielki Piątek - 6 kwietnia 2007 o godzinie 14.00 - w sali 212 warszawskiego Sądu Okręgowego (Al. Solidarności róg Jana Pawła - dawniej Świerczewskiego róg Marchlewskiego...) odbędzie się druga rozprawa w procesie Remuszko versus Łoziński, o czym zawiadamiam wszystkich zainteresowanych - dodając, iż proces jest jawny, a wstęp na rozprawę wolny. Na poprzedniej rozprawie sąd - na wniosek pozwanego Łozińskiego - dopuścił dowód z zeznań Adama Michnika i Andrzeja Mleczki; może jutro obaj pojawią się na sali?

Stanisław Remuszko

_________________

Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:35 pm

--------------------------------------------------------------------------------
Dowiedziałem się z dwóch (albo i trzech) niezależnych źródeł, że na ostatniej rozprawie Łoziński zaproponował ugodę, a Remuszko tę propozycję odrzucił. Jako świadek Łozińskiego nie stawił się Michnik Adam. Pełnomocnik Remuszki oświadczył, że w procesie nie chodzi o wydarzenia sprzed ćwierć wieku, lecz o zarzuty Łozińskiego pod adresem Remuszki, iż ten zmyśla, szkaluje i łże jak najęty. Sąd zarządził poproszenie "GW" o adres Michnika w USA, gdzie Michnik obecnie wykłada. Łoziński złożył do akt oświadczenie Mleczki Andrzeja.
Batory

[wspinanie.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-16 13:22 przez TomaszKa.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Mleczko sie wylalo

TomaszKa 11 mar 2016 - 16:05:34

Re: Mleczko sie wylalo

burlan 12 mar 2016 - 19:03:33

Re: Mleczko sie wylalo

łojant 12 mar 2016 - 23:12:40

Re: Mleczko sie wylalo

Mammoth 13 mar 2016 - 11:08:31

Re: Mleczko sie wylalo

Anonim 15 mar 2016 - 21:02:13



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty