Byl sobie czajnik...

10 wrz 2012 - 23:16:21
...i wszystkich zdrowo w ten czajnik jebnelo...

W ostatnich miesiacach poziom dyskusji na tym forum osiagnal poziom gorszy od pierwszych trzech wyciagow GL. Cala sprawa to klasyczny przyklad eskalacji konfliktu, w ktorym juz teraz tak naprawde wcale nie jest wazne czy GL istnieje, jakie ma trudnosci i czy 'wielki zachod' w 2/3 sciany jest zamieszkaly przez swistaki, ktore mozna upolowac w razie przymusowego kibla podczas zimowego zalamania pogody.
Nie, teraz GL nie jest juz wazne, bo wazne jest szukanie kolejnych powodow, zeby dojebac przeciwnikom - i cokolwiek przeciwnik nie zrobi, i tak mozna sie do tego doczepic.
Pragne zwrocic uwage, ze Srodowisko traci najwiecej nie przez sprawe GL, ktora jak by sie nie skonczyla, i tak nikogo nie pogodzi.
Srodowisko traci najwiecej przez watki poboczne, nowe forum, dyskusje o kuciu/zaklejaniu, wyciaganie brudow i wzajemne oskarzenia. Mielismy, i jeszcze mamy, choc kiepsko to widze w perspektywie, dzialajace forum, ktore bylo jednym z kilku miejsc gromadzacym wiekszosc aktywnych internautow-wspinaczy. Teraz powstalo Forum Novum i pytam sie, po chuja? Nie podoba mi sie to, ze nowe forum jest kopia tutejszego, bez inwencji i bez wysilku, zalozone w niewiadomym celu i z niewiadomymi planami na przyszlosc. Tutaj tez jest do dupy, bo ostatnie ruchy Adminow byly mocno chybione i zdrowo przegiete. Mowie to z mojego punktu widzenia, jako uzytkownika - mnie ani nie grzeja, ani nie ziebia osobiste rozgrywki i przepychanki - mam dziwne wrazenie ze jest pare wiodacych osob, ktore rozgrywaja sobie uzytkownikow do swoich osobistych celow (na obu forach) - i mam to gdzies.
Proponuje plan trzyletni:
1. Admini www.wspinanie.pl udostepniaja dla Forum Novum cala baze postow fora GL
2. Na Forum Novum importowana jest baza tutejszego forum GL i ze wspinania.pl forum GL znika
3. Na Forum Novum kontunuujemy napierdalanke, ale przynajmniej admini spia spokojnie bo to juz nie ich forum i nie ich zabawki.
4. Na Forum Starum kontunuujemy wyzywanie od kutasow, burlanow i Mammothow, ale przynajmniej caly bajzel zwiazany z GL "zrobi wypad" - czyli zostanie stare HP - jak nie chcesz, to nie zagladaj.
5. W ten sposob koledzy z Nowego Forum beda mogli kontynuowac dysputy bez oskarzen o cenzure, a wspinanie.pl bedzie wolne od tego problemu.
6. Na wspinanie.pl wszystkie spory powstale od momentu rozpadu (czyli aklamacje kolegow, zaklejanie chwytow, bycie durniami etc) rozwiaza sie predzej czy pozniej (wariant optymistyczny), albo przerodza w kolejna wojne (wariant realistyczny)
7. Do czasu rozpoczecia kolejnego procesu sadowego przez ktoregos z kolegow babramy sie we wlasnym sosie, a po wyslaniu wezwania do sadu - patrz pkt 1.

Pozdr
RS

PS: Powyzsze punkty oczywiscie maja sens, jesli Nowe Forum jest inicjatywa obywatelska. Jesli to inicjatywa komercyjna i rynkowa, to znaczy ze ktos chce przekuc konflikt na swoja korzysc i nic mi do tego - niech dzialaja prawa rynku i wygra sprytniejszy.

PS2: Polecam lekture, kultowego w czasach Usenetu, serwisu [redwing.hutman.net]
Szczegolnie polecam zabawe w dopasowanie:
Admin
Rebel Leader
Loopy
Sycophant
Archivist
etc.... zabawa gwarantowana - Mike Reed zjadl swoje trzecie zeby w Internecie i jego obserwacje pasuja jak ulal!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-10 23:22 przez RockShock.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Byl sobie czajnik...

RockShock 10 wrz 2012 - 23:16:21



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty